Yazlık Straplez Gelinlik Modelleri

Her sezon için tasarlanan gelinliklerin ayrı bir güzelliği ve şıklığı bulunmaktadır. Bunlar arasın da ise gelin adaylarına ayrıcalıklı bir estetik güzellik kazandırmak adına hazırlanan ise hiç kuşkusuz ki yaza özel olan yazlık straplez gelinlik modellerini olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü straplez gelinliklerin uygulanan kesim sonucunda zaten her gelinlik modeline hoşluk gibi mükemmel görünüm kazandırmasından dolayı gelinlerin öncelik tanımasına neden olmaktadır. Özellikle hemen hemen herkesin favori gelinliği haline gelen stil ise balık etekler ile tamamlanan ve zenginlik kazanması amacı ile bu yapılan balık eteklere katlar olmakla beraber fırfırlar ilave edilmesi sonucunda gösterişi ve ihtişamı kazanmasına vesile olmaktadır.  Ayrıca bu balık etekler gelinleri daha zarif ve zarafeti  kazandırarak onların muhteşem görünmelerine de olanak sağlamaktadır. Ama sadeliğinin yanı sıra şıklığı da bulabilmek için farklı tasarlanan straplez gelinler de bulunmaktadır. Mesela üzeri straplez yapılan ve eteği tüller veya saten kumaşlar ile kabartılarak adeta gelinlerin kuğu ve soft bir güzellikler ile buluşmalarına imkan tanıması nedeni ile sizlerin de  zevklerine hitap edeceği gibi biraz da olsa nostalji olmakla beraber klasik bir tasarımı seçme şansını bulacaktır. Ayrıca balık etekler de uygulanmış olan fırfırlar yerine bazen sadece tül veya satenler ile etek uçlarına yapılan volan kesimle sonlandırılmak istenmiştir. Başka bir model ise basen kısmına drape stili verilerek uzunca kuyruk ile sonlandırılan  gelinlikler de gayet gözlere olduğu kadar zevklere de hitap etmeyi başaran modellerin oluşmasına imkan tanımaktadır.  Bazen ise değişimi yakalamanız amacı ile hem satenlerin hem de tüllerin bir arada kullanıldığı  tasarımlar da farklılığını kanıtlayacak şekilde dizayn edildiğini fark etmenize fırsat sunacaktır. Artık son moda haline gelen asimetrik gelinlerin hazırlanması ve gelinlerin bu trendleri yakalaması amacı ile bunlara straplezler de eklenmiş ve bambaşka modelleri sizlerin zevklerin sunmayı başarmışlardır. Eğer çok ağır görünümlü ve sizlere de istenilen görünümleri kazandırmasını düşündüğünüz gelinlikler de dantel güpürleri de kullanılmıştır. Mesela bu tarzlardan da tercih edebilir ve  en şık gelin olmayı elde edebilirsiniz.  Kısacası her uygulanmış olan kesimler bu straplezler ile birleştirilerek birbirini tamamlayacak özellikler de tamamlanmış ve bu sayede de gelinlere de en özel şıklığı kazandırmayı başarmıştır.
Yaza özel tasarım olması nedeni ile straplez kesimler kullanılmış ve balık etek ile zarifliği yakalamasına imkan verilmiştir. Bu sebeple de sizlerin tercihlerin de yer aldığı takdirde en zarif ve en  şık gelin olabilme şansını yakalamış olacaksınız. Ayrıca etek detayların da katlar estetik güzellikler ile uygulanmıştır. Balık eteğin üzerinde katlar ise gözlere hoşluğu yansıtacak nitelikler de fırfırlar ile sağlanmıştır.  Diğer tasarım da ise belden itibaren hafifçe geniş kesim kullanılmıştır. Üzerine ise beyaz tül ile ayrı bir hava ve zenginlik kazandırılmak istenmiştir. Saten kurdele hem kemer hem de aksesuar şeklinde gelinliğe dahil edilmiştir. Ayrıca sade güzelliği sergilemektedir. 
Eğer gelinlik seçimleriniz de kabarık etekli modellerden düşünüyorsanız hayalini kurduğunuz gelinlik modeli olabilecek şıklıklar da tasarlanmıştır. Çünkü gelinliklerin üzeri dar kesimli straplez stilin de oluşmakta ve etekleri zarafeti sunacak düzeyde tüller ile kabartılmıştır.  Böylece adeta kuğu güzelliğin de bir görünüme kavuşabileceğiniz gibi rahatlığı da hissedeceğiniz kaçınılmaz  olacaktır. Genellikle farbelalı veya bu tarzdan hazırlanan tasarımlar da kabarıklığı elde edebilmek için tüller ve fırfırlar sıkça kullanılmaktan vazgeçilmemektedir.  Bu iki farklı modelde de hemen hemen bu şekilde dizayn edildiğini fark edeceksiniz. 
Bazen tüller haricin de gelinlikler de farklı tarz açısından saten kumaşlar kullanılmaktadır. Bu yüzden de saten ile hazırlanan gelinlikler de hem ağır görünümler de modeller elde edilmekte hem de gelinlerin farklı güzellikler içerisinde görünmelerine yardımcı olunmaktadır. Bel kısımlarına büzgü stili verebilmek için yan kısımda saten kumaş toplanmış ve böylece büzgülü modeli verilmiştir. Ayrıca satenlerin kabarık olması amacı ile küçk pileler dahil edilmiştir. Diğer model de ise işlemelerin yapılması sonucunda ise desen şeklinde bir görünüm kazanmıştır.  Kısacası şık ve muhteşem görünmeyi arzu edenlerin beğenisini kazanmayı başaracaktır. 
Genel de genç kızlar gelinlik seçimlerin de büyük araştırma içerisin de kendilerini bulurlar. Bu nedenle de tasarımcıların onların hem zevklerine hitap edebilecek hem de sezona ve modaya uyum sağlayacak stillere ağırlık vermektedirler.  Bilindiği üzere dar kesimlerin oldukça gelinlik trendlerin de ayrı bir rağbet görmesi sebebi ile bunlara biraz da olsa farklılığı sağlamak amacı ile küçük değişimler uygulanmaktadır. Mesela seçim edilen tüller veya satenlere mükemmelliği kazandırmak bu hoş değişimler ile elde edilmektedir.  Bazen ise saten ve tüllerin bir arada kullanılması sonucun da adeta en şık tasarım yaratılmaktadır. İşte bunlara en güzel örnekler bu tasarımın sonucudur. 
Uygulanan kesimlerin hatasız olması ve kusursuzluğu sunmasından dolayı bu yaz sıkça tercih edilebilecek gelinlikler arasında bu tarzları göreceksiniz. Çünkü ikili takım şeklinde yapılan tasarım da üzeri saten ile dar kesim şeklinde tamamlanmıştır. Ve ayrıca tüller ile en kabarık etek ile sonlandırılmıştır. Zaten straplez olması modelin ayrıcalıklı olmasına imkan yarattığı gibi peri kızı güzelliğin de en güzel gününüzün mükemmellik eşliğin de şıklık ile sizler de tamamlamış olacaksınız.  Ayrıca eteklerin saçak biçimin de yapılması farklı bir modelin tasarlanmasına olanak sağlamıştır. 
Kuyruklu gelinlik modelleri her zaman sezonların vazgeçilmez tasarımlarını oluşturmaya devam etmektedir. Ama bu modeller de dahil edilen kuyruklar normal uzunluklar da ilave edilmiştir. Böylece gelinlerin daha rahat hareket etmelerine imkan vereceği gibi  yaz sezonunun en trend gelinliklerini seçebilme şansını sunmaktadır. İsterseniz kabarık ve saten ile hazırlanan tasarımı isterseniz farbela farklı şıklığı sergileyen modeli rahatlık ile seçebileceksiniz. Çünkü  hangisini tercih ederseniz edin muhakkak bir şıklık ile karşılaşacak ve üzerinize yansıtabilme fırsatını yakalayacaksınız. 
Tasarımların diğer örneklerinden değişik olması için göğüs detayına yer verilmiştir.  Straplez  kesimlere modele hitap etmesi amacı ile göğüs dekoltesi uygulanmıştır. Ama hiç bir şekilde üzeriniz de potluk yapmaması amacı ile ip şeklinde şeritler dahil edilmiştir. Böylece estetiklik içerisinde görünüm sergileyeceği gibi sizlerin de en özel tasarımı elde edebilmenize kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca asimetrik kesim kullanılması sonucunda gelinliğin ön kısmı kısa arka kısımları ise uzun şekilde tasarlanmıştır. Uzunca saçaklar mükemmel görünüme daha şıklığı zenginlik kazandırabilecek nitelikler de dahil edilmiştir. 
Etek detayın da bir çok büzgüler uygulanmıştır. Bu büzgüler  ise diğer sezonlar da görmüş olduğunuz sade ve klasik tarzlardan uzak gelinliklerin tasarlanması amacı ile seçilmiştir. Boyundan askılı olması nedeni ile askının şıklığı yansıtabilmesi amacı ile  gelinlik ile birlikte bütünlük içerisinde gösterilmeye çalışılmıştır.  Genellikle zarif gelinlerin seçimi ise belden itibaren hoş güzellikler eşliğin de uygulanan ve hafifçe kabartılan modeller ile kendilerine zarifliği kazandırmak isterler. İşte diğer tasarım da bu detayı fark edebileceksiniz ve size özel bir tasarım olduğunu anlayacaksınız. 
Gelin adaylarının zaten yapacakları seçimlerden önce  hayallerini süsleyen tarzları aramakla ilk adımı atmaktadırlar. Çünkü bu onlar adına en güzel günlerinden birisi olacağı için seçilecek gelinliklerin de gün gibi özellikleri yansıtması gerektiğini düşünürler . Bu yüzden de farklı tasarımların sizlere farklı şıklıkları kazandırması kaçınılmaz olacağından dolayı doğru seçimleriniz de muhakkak bu hazırlanan kataloğu incelemenizde yarar var diyebiliriz.  İsterseniz balık etekli isterseniz değişikliği oluşturan hoş detaylar ile tasarlanan modelleri sizi anlatan stili ile bulabileceksiniz. 
Bu yaz sezonunda bilinen ve her zaman uygulanan modellerden uzak tasarımlar içermesi için  genellikle şıklığı yaratabilecek kesimlere öncelik tanınmıştır. Mesela tüllerin zaten kendine özgü bir stili ve şıklığı sunması sebebi ile bunlara ağırlık verilmiştir. Çünkü sıkça tüllerin kullanılması nedeni olarak kolayca istenilen tasarımları yaratması ve modellerin oldukça zenginlik içerebilecek düzeyde stilleri yaratmasıdır. Ama genel de modeller bakıldığın da en çok saten ve tüller bir arada kullanılmaya çalışıldığı için gelinlerimizin de tercihlerin de rağbet göstermelerine vesile olmaktadır.  Yani bu yaz sezonunda hem gönlünüzce olmakla beraber hem de zevkinizce gelinlik modelleri seçimlerinizi kendinizce yapabilme olanağını elde edebileceksiniz. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski