Atasay Altın Bilezik Modelleri

Bayanların her zaman en çok tercih ettikleri takılardan olan altın bilezikler de farklı tarzlar ve bilekleriniz de ayrıcalıklı bir şıklık arıyorsanız seçiminizi mutlaka atasay altın bilezik modellerinden tercih etmelisiniz. Çünkü kalitesinden hiç bir şekilde ödün vermeden ve her detayı büyük özveri ile bileziklere işlemesinden kaynaklanmaktadır. Bu bilezik modellerini ister kendinize veya yakınlarınıza takı amaçlı hediye etmek istiyorsanız en doğru kararınız bu modeller olacaktır. Zaten sarı altının kendine has ayrı bir parlaklığı ve yapılan işlemeler ile göze çarpan şıklığı sayesinde beğenmemek mümkün değildir. Görünüm olarak ise de uygulanan işçilik dışında yer alan unsur sizlerinde tahmin edeceği gibi ağır görünüm içerisinde kendini sergilemesi olmuştur. Bu nedenle de özellikle hanımlar katılacakları davetler olsun özel günleri olsun kıyafetlerinde şık abiye tarzı elbiseleri seçtiklerinden dolayı mutlaka bu kıyafetlerini de bu altın takılar ile tamamlamak isterler. Ayrıca  mesela yakınlarınızın veya çocuklarınızın düğünlerin de  adeta adet haline gelen takı merasimlerinde ebeveynler en gösterişli ve en ağır takılar seçeceklerinden dolayı bu atasay altın bilezik modelleri en isabetli karar olacaktır.  Diğer açıdan baktığınız da ise değerini hiç bir şekilde kaybetmemesi nedeni ile de ileriye dönük bir yatırım olarak ta düşünebilirsiniz.  Nedeni ise dediğimiz gibi değerini kaybetmemesinin yanı sıra her geçen gün değerinin de artması soncunda tek seçenek haline gelmiştir. Takı olarak baktığınız da ise seçimleriniz de yer verdiğiniz an oluşan şıklığının dışın da bileklerinize farklı bir hoşluk ve zerafet katacağını da sakın unutmayınız.  Modellere yapılan tasarımların her dönem farklılık sağlaması için sarı altına uygulanan şekle ilave olarak pırlantalar ve değerli taşlar ile farklı anlam ve şıklık katılması amaçlanarak hazırlanmaktadır. Bu yüzden de her zaman takılar da doğru bir adres arıyorsanız ve modeller de değişiklikten yana tercih yapmak istiyorsanız işte sizlere sunulan bu imkanları sakın göz ardı etmeyiniz. Ayrıca taşlar ve pırlantalar dışında ise bazı modelelre zengin görünümler kazandırmak amacı ile desenler de en başarılı şekilde uygulanmıştır. Mesela yaprak desenleri ve farklılık katması için daha bir çok hoş desenler ile istenilen görünümler kazandırılmıştır. Çok fazla düşünmeye fırsat tanımayan bu muhteşem atasay altın bilezik modelleri ile sizler de bileklerinize kendi zevkinize hitap edecek şekilde renk katabilirsiniz. 
Her iki altın bileziklerde farklı desenler dizayn edilerek  hazırlanmıştır. Eğer bilezikler de enli yani kalın bir model arzu ediyorsanız mükemmel şekilde tasarlanan bu bilezik kesinlikle sizlere hitap edecek şekilde düşünülmüştür.  Kenar kısımları küçük taşlar ile çevrelenerek orta kısmı adeta su damlacıkları şeklinde desenlenmiştir. Diğer bilezik te ise biraz en olarak küçükçe düşünülmüş ve küçük yaprak motifleri şıklandırılmıştır.  Kısacası  her ikisinde de ayrı bir şıklık ve güzellik bulacağınıza şimdiden emin olabilirsiniz.
Bir çok renk tonları ile zenginleştirilerek modele uygulanan desenin daha ön planda gözlere hitap etmesi amaçlanmıştır.  Sarı altın , gri tonlarının yanında yer alan kahve tonları kullanılarak en iyi şekilde renk ahengini yakalamışlardır.  Kesik kıvrımlı desen zaten ayrıcalıklı bir bilezik olmasına imkan sağlayarak renkler ile sonlandırılmıştır.  Böylece bilekleriniz de renkli bilezik takma gibi şansını da yakalamış olacaksınız. İkinci bilezik te ise üzeri anlamlı yazı ile tamamlanarak ayrı bir özen içerisinde sizlere sunulmuştur. En şık ve en değişik tasarım sonucu hazırlanması sebebi ile en çok tercih edilen model haline gelmektedir.
Her şeyde olduğu gibi çiçeklerden vazgeçemiyorsanız işte sizlere kusursuz şekilde hazırlanan bu modellerden mutlaka faydalanmalısınız. Çünkü değişik tasarımlar arasında sayılan bu modeller çiçek desenleri ile taçlandırılarak kenarları hoş bir şekilde ve bileziklere renk katarak dalgalı çizgiler ile uyum içerisinde görünmesini sağlamıştır. Ayrıca taşların serpiştirilmesi de göz estetiğine hitap etmesine olanak vermektedir.  Gösterişli olması sayesinde sizlerin dikkatini çektiği gibi herkesin ilgisini çekerek beğenileri üzerine toplayacaktır.
Kullanım açsından iki bilezik te ayrı özelliklere sahip olmaktadır. Bir bilezik  sadece elinize geçmeli şekilde tamamlanmış diğer bilezik ise kelepçe şeklinde kapanmaktadır. İkisinin ortak özelliği ise farklı çiçeklerin üzerlerine yansıtılması olmaktadır. Sadece sarı alrın ile elde edilen ve üzeri sadece çiçekler ile donatılan bilezik biraz da olsa sadeliği sizlere sunacaktır. Ama tercihinizi işlemeden yana kullanacaksanız mükemmelliği sizlere en iyi şekilde yansıtacak bu modeli sakın kaçırmayınız. Çünkü bileziğin üzeri gümüş rengin de çiçekler ile işlenmiş ve çok muhteşem görünmesine imkan vermiştir.
Son zamanlar da adeta trend haline renkli altınlar ile yapılan takılar nedeni ile bu bileziklerde de tercih renkli altın şeklinde düşünülmüştür.  Sarmaşık çiçeği eksiksiz olarak modele işlenmesi sayesinde sizlere kusursuzluğu sunacağı gibi yepyeni bir bilezik ile de sizleri kavuşturacaktır. Özellikle gece kıyafetleriniz ile aranılan takınız haline gelerek takılar da tek tercihiniz olmaya hazır diyebiliriz. Bombeli düşünülen diğer model de çizgiler yatay ve dikey şekilde dizayn edilerek hazırlanmıştır. Sade model olarak gözlere sunulsa da onun da ayrı bir şıklığı ve güzelliği inkar edilmez.
Yeni açılan sezon da atasay hedef olarak en yeni tasarımlarını sunmayı amaçlayarak tasarımlarını o yönde olmasına özen göstermiştir.  Yılan modeli ile dikkat çekmeyi başararak ayrıcalıklı bileziklerden yana tercih yapmak isteyen hanımların beğenisini kazanmayı başarmıştır.  Ayrıca yapılan yılan figürünün doğal görünmesi için ise taşlar ile üzeri işlenmiştir. Böylece hem parlak olması hem de renkli olması sayesinde gereken özeni sergilemiştir. Bu nedenle de sarı altın ve taşları bir arada kullanarak istenilen modeli mükemmel şekilde sizlerin bileklerine sunmaktadır.
Zarifliği ve zerafeti bu bileziklerde bulacağınıza kesin gözü ile bakabilirsiniz. Çünkü çok kibar görünmesi sayesin de zarifliği ve zerafeti de yanında sunması sonucunda  bilezikler de aradığınız bir çok özelliği bunlar da bulacaksınız. Çizgiler , taşlar ve farklı şekilde değişik bir stil uygulanması son tren olmasına yardımcı olmuştur. Bazı hanımlar takılar da hem gösteriş hem de daha zarif görünümlü takılara fazlaca yoğunlaştıklarından dolayı bu tarzlar kaçırılmayacak fırsatları sizlere sunacaktır.
Osmanlı işçiliğini andıran motiflerini andırmasının yanı sıra  uygulanan büyük işçilik ile de söyleyecek söz bırakmayan modeller olduğunu hiç kimse inkar edemez. Çünkü bileziğin orta kısmı kusursuzca işlenmiş ve çiçek motiflerini yansıtması amaçlanmıştır. Ayrıca sarı altın ile zincir ilave edilerek görünümüne en büyük katkıyı sağlaması düşünülmüştür. Kenar kısımları ise  kibar olarak örgü süs verilmiştir. Ama farklılık  ve değişik modeller her zaman dikkat çekmeyi başarmasından dolayı hazırlanan diğer bilezik gözlerden kaçırılmayacak şıklığı ve güzelliği ile karşınıza gelmektedir.  Orta kısmı sadece taşlar ile donatılmış ve modele ağır bir görünüm kazandırılmıştır. Artık kısacası bileklerinize hem zevkinize hem de beğeninize sadece atasay 
altın bilezik modelleri sunacaktır. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski