2014 Yeni Sezon Bayan Panço Modelleri

Hanımların en gözde giysilerinden biri olan panço modelleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da favoriler arasındaki yerini almıştır. Kış aylarının kendini göstermeye başladığı bu günlerde, dışarıya çıkarken giyilebilecek en rahat giyimlerden biridir. Havalar henüz çok soğuk olmadığından, bu mevsim için en ideal ürünlerin başında gelir. Örneğin; ince bir tişörtün üzerine giyilen bir panço ile hem rahat hissedersiniz, hem de çok şık bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Mağazaların vitrinlerinde çeşit çeşit modellerle dolu bu ürünlerden seçme şansına sahip olabileceğiniz gibi, marifetli hanımların da yapabilecekleri çok kolay bir giysidir. Evinizde çok kolaylıkla yapabileceğiniz bu ürünü örmek, eminim herkese keyif verecektir. Çeşit çeşit renk karışımı ile örebileceğiniz gibi, bu yılın favori ve gözde renkleriyle de örmeniz mümkündür ama genel tercih tek renk üzerindedir.Bayan panço modellerindeki en dikkat çeken kısım, bol duruşu ve iri düğme ayrıntılarıyla süsleniyor olmasıdır. Uç kısımlarına düşünülen püsküller ise görüntüyü eşsiz kılmaktadır. Günlük hayatta rahat edilerek giyilen bu giysi, özel davetler için bile sizin muhteşem bir görüntü sergilemenize olanak tanımaktadır. Bayanlar genelde böyle özel günlerde hep kendini ön planda tutmak ister ve böylesine önemli bir gün için hemen gardrobuna koşar. Bunun için her kadının gardrobunda mutlaka bir panço modeli bulundurmasında fayda vardır. Giyebileceği kıyafetlerin üzerine alarak, farkındalık yaratması mümkündür. Bazılarının sim iple örülmesi, görünteye eşsiz bir hava katar ve katıldığınız davette çok şık görünürsünüz. Modeller arasında kumaştan yapılmış olanlar, sade ve şık görünmeniz için idealdir. Soğuk kış günlerinin iyice belirmeye başladığı ve ne giyineceğimiz konusunda tereddüt ettiğimiz bu havalarda en doğru seçim bayan pançolardır. Mont ya da kabanla dışarıya çıktığımızda terleyecek veya üzerimize bunları almadan çıktığımızda üşüyeceğimiz aldatıcı bir havanın yaşandığı hepimizce bilinmektedir. Öyleyse; yapılabilecek en mantıklı iş, pançolardan biri olacaktır. Genç kızlarımızın ve orta yaş hanımlarımızın bile giyinmekten zevk alacağı muhteşem bir üründür. Üstelik kilo problemi yaşayanlar için, fazla kiloyu kapatmak için bile birebirdir. Birbirinden özel modelleri inceleyerek fikir sahibi olmaya başlayabiliriz.
Yan tarafa doğru çok estetik bir şekilde duran modelin renk tonu gerçek anlamda harika bir yeşil ton ile özelleşmiş durumdadır. Düğme detayı ayrı bir hava estirmiş olmakla beraber, uç kısımlarındaki püsküllerle güzel bir görünümdedir. Diğer model ise daha sade fakat aynı renk ile örülmüş, delikli iş yapılarak içten giyilen tişörtün rengiyle fark yaratılmıştır. Kot pantolonların üzerine giyildiğinde, spor tarzınıza nasıl yakışabileceğini görüyorsunuz. Koyu yeşil tondaki bu pançoların altındaki kot renkleri ise siyah veya mavi tonlarda bile gayet uyumludur. İri düğme katılması ve boğazsız olması nedeniyle de dışarıdaki ılıman havaya çok rahat adapte olacağınız kesindir. Sık örgülü ve uç kısmı püsküllü olan model, hepimizce favori olacağa benziyor, ama delikli ve daha sade olan da çok sevilecek gibi.
Üçgen şeklindeki ve koyu kahve renkli iri düğmeli model oldukça ilginç duruyor. Farkındalık yaratmak isteyenler için idealdir. Hem sade bir görüntü oluşturuyor, hem de çok şık bir hava estiriyor. Genellikle çalışma alanındaki hanımların tercihi olabilecek kadar şık ve sade. Kumaştan yapılan diğer modelin boyu, ön taraftan kısa ve kuşak bağlamalı olup, mor tonun uygulandığı göz kamaştıran bir üründür. Üstelik dışardaki serin havaya karşı üşümenizi bile engellemeye yetecek kalınlıktadır. Kuşak detayı modelin fakındalığını öne çıkarmıştır. Ayrıca kapşonuyla da güzelliğinize güzellik katacaktır. İnce bir tişörtün üzerine dahi rahatlıkla giyebilmenize olanak sağlanmıştır.
Daha fazla üşüyenler için boğazlı pançoları kullanmak en mantıklısıdır.İki modelde uygulanan boğazlı olma özelliği sayesinde, hava soğuk olsa dahi üşümeyeceğiniz muhakkaktır. Püsküllerle süslenmiş bu modeller de en çok tercih edilenler arasındaki yerini çoktan almıştır. Mavinin bu kadar güzel bir tonda uygulandığı ve boğaz kısmında üç tane düğme ile detaylandırıldığı böylesine hoş bir pançoya sahip olmak isteyeceksiniz. Fosfor yeşilinin saç örgüleriyle bezendiği diğer modelin üst tarafının boğazlı olması soğuk havalarda içinizi ısıtacaktır. Moda renklerle yapılan bu modellerdeki detaylar oldukça ilgi çekici doğrusu. Özellikle de saç örgülü olan, sizi göz alıcı gösterecek kadar özenle yapılmış durumda.
Büyük bebe yaka ile saç örgüsünün uygulandığı bu model, beldeki kuşak bağlamayla son derece şık bir görüntüye bürünmüştür. Ön tarafındaki minik örgü işiyle göz doldurmaya yetecek kadar güzeldir. İçinden giyilen siyah bir bluz ise pançonun desenini daha da öne çıkarmıştır. Pelerin tarzının uygulanmış olması ve renginin pastel ton ile yapılması ise, sadelikten hoşlananlar için birebirdir. Karışık tonlamanın kare örgülerle döşendiği diğer modeldeki uyumlu renkler oldukça havalı durmaktadır. Özellikle siyah püsküller, uç kısımlarına ve pançonun her tarafına ayrı ayrı uygulanarak, diğer renklerin göz alıcı olmasına imkan sağlamıştır. Bereniz ve eldiveninizle çok harika bir kombin yaratabilirsiniz.
Ön ve arka tarafı üçgen şekilli bu panço modeli, değişiklikten hoşlananlara özgü, aynı zamanda sadelikten yana olanlar içindir. Boğaz kısmındaki üç tane iri düğmeyle ve örgü işlemesiyle sadeliğe biraz özellik katılmıştır. Özellikle çalışan hanımların işyerlerinde çok rahat kullanabilecekleri bir pançodur. Hem sıcak tutacak, hem de şıklığınızla dikkat çekeceksiniz. Aynı renkteki bir boğazlı ama ince kazak üzerine harika durmaktadır. Kapişonlu ve ebruli yünlerle yapılmış diğer pançonun canlılığına diyecek yok doğrusu. Kış aylarında bu kadar canlı bir panço ile dolaşmanın zevkine varmak isteyenlerin tercihi olacağa benziyor.
Tek tığla kilim deseni uygulanmış pançodaki nostaljik hava ise, gerçek anlamda muhteşem bir görüntüye sahiptir. Özenle yapılan işçilik hemen fakedilmektedir. Ortasındaki beyaz üzerine mor, turuncu ve mavi karelerle ahenkli bir görünüme bürünmüştür. Aynı tonlarla uç kısımlarına ise şeritler yapılmıştır. Kot pantolonlarınızın üzerine nasıl da güzel durduğunu görmektesiniz. Salaş bir hava estirmek isteyenler için ise diğer model birebirdir. Farklı tarz sevenlere ve sıra dışı olmak isteyenlere hükmeden pançonun uzun püskülleri, bağlanarak değişik bir versiyonla karşımıza çıkmaktadır. Kahverenginin hakimiyetini devam ettirmek isteyenler, aynı renkteki bir pantolonla rahatlıkla kullanabilirler.
Tiftik yünle yapılan, çiçek örgüsüyle süslenen pançonun altına, beyaz gömlek ile kombin oluşturabileceksiniz. Üzerinizde hiç hissedilemeyecek kadar hafif ama bir o kadar da sıcacık tutan bir modeldir. Genellikle daha olgun yaştaki hanımların tercihidir. Çok farklı bir panço giymek isteyenlere ise diğer modeli öneriyorum. Çünkü gerçektende sıra dışı bir şekilde yapılmıştır. Yan taraflara doğru örgülerle bezenmiş ve boğazlı kazak izlenimi yaratılmıştır. Ön ve arka tarafının eşit uzunlukta olması dikkatlerden kaçmamaktadır. Siyah pantolonunuzla gayet uyumlu olacaktır. Böyle bir pançonun iç kısmına ince bir tişört giymeniz yeterlidir, çünkü sık örgüler sizi üşütmeyecektir.
Orjinal tasarımda bir panço giymek isteyenler için ideal iki model görmektesiniz. Krem renkte olanın bir tarafının diğer kısma orantısız duruşu, bu modele ayrı bir özellik katmıştır. Saç örgüsü büyük şekilde örülmüş ve uç kısımlarına da bu örgüden uygulanmıştır. Ekose bir pantolon üzerine giyilmiş ve gerçekten de görenleri şaşırtacak kadar farklılaştırılmıştır. Diğer pançodaki çiçek motifleri, size ilkbahar esintisi yaratacağa benziyor. Cıvıl cıvıl canlı renklerle döşenen motiflerle ve kahve rengin hakim olduğu bu panço modelini giymek için sabırsızlanacağınız kesin bence. Yaka kısmına da küçük bir ip bağlama geçirilmiştir. Bu kış panço giymek her kadın için ayrı bir zevk olacaktır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski