El Örgü Bayan Çanta Modelleri

Bayan çantalarını hem daha değerli kılan hem de özellik kazandırılan el örgü bayan çanta modelleri hemen hemen her bayanın seçimlerinde yer almaya başlamıştır. Çünkü bunların el örgüsü olması sayesinde verilen emeği ve göz nurunu düşünürseniz  sizler de diğer çantalardan daha değerli olduğuna hak vereceksiniz. Ayrıca örgü olmasından dolayı istenilen modeller üzerine motifleri ilave etmek daha pratik ve kolay olmaktadır. Bunların yanı sıra genellikle  günlük kullanıma daha uygun olması sonucunda ise günlü çanta  ihtiyacınızı da en iyi şekilde karşılayacaktır.  Bu sebeple de daha çok spor çanta stilini yansıtması sonucunda da spor kıyafetlerin adeta çantası olmayı başarmıştır.  Ayrıca örgü olması sayesinde de bu çantaların üzerine dilediğiniz şekilde aksesuarlar veya kumaşlar olsun deriler olsun rahat bir şekilde ekleme olanağına da sahip olacaksınız. Model olarak ise hem bayan çantası olması hem de örgü ile elde edilmesinden dolayı motif olarak çiçeklerden oluştuğunu göreceksiniz.  Böylece çiçeklerin o kendine has şıklığını yansıttığını görecek ve en özel çantalara sahip olacaksınız.  Kullanım olarak ise  diğer çantalarda  uyguladığınız kullanım şeklini de bulabileceksiniz. mesela bazı tarzları hem el çantası olarak hem de omuz çantası olarak tercih edebileceksiniz. Ayrıca birkaç  model den yer alan ve genel de portföy çantası olarak seçilen stiller de bu modellerin arasında yer almaktadır.  Özellikle baharın ve yaz sezonlarının çantası haline gelen bu el örgüsü bayan çanta modellerini ister kendiniz örebilir isterseniz satış mağazalarından temin edebilirsiniz. 
Beyaz papatyalar ile donatılan çanta modelinde papatyaların güzelliği ile karşılaşacaksınız. Ayrıca ister el çantası ister omuz çantası olarak kullanım şansını yakalayabileceksiniz. Renkleri ise koyu kahve tonları seçilmiş ve beyaz papatyalar ile renk uyumu sağlanmaya çalışılmıştır. Bu yüzden de papatyaların orta kısmı kahve tonlarında yapılmıştır.  Bir çok renkler ile örülen çiçek motifleri sayesinde adeta baharın bir esintisi verilmeye çalışılmıştır. Böylece rengarenk çiçekleri çantanıza yansıtmayı başarmışlardır.
Yeşil rengin en göz alıcı tonunun seçilmesinden dolayı zevklere hitap ettiği gibi beğenileri kazanmayı başarmıştır. Ayrıca iç kısmına ise aynı renkten oluşan kumaş ilave edilmesi sonucunda ise işlenen her çiçek motifi daha ayrıntılı şekilde gözlere hitap etmektedir.  Büyük ilmikler ile yapılan ve motif olarak seçilen çiçeklerin beyaz pullar ile yapılması sonucunda parlak bir görünüm de kazanmıştır.  Sütlü kahverengi çanta da ise saç örgüsü motifi kullanılmıştır. Ayrıca çantanın üzerine kahverengi tonlarında zımbalar serpiştirilmiştir. Üzerine ise kahverengi deri ilave edilmiştir.
Uygulanan tarzı olsun işlenen motifler olsun farklılığını sergilemesine en büyük yardımcı olmuştur. Bu sebeple de kare şeklinde örülen çiçek motifli çanta da sadece örü ipliklerinden oluşması amaçlanmıştır. İç kısmına ise çantanın şıklığını bozmadan aynı renk ile kumaş yerleştirilmiştir. Ayrıca çantanın askısı da örgüden oluşmaktadır. Kahverengi kayış kullanılan ve askısı bu şekilde dizayn edilen çantanın üzerine dolgu yapılarak işlenen dolgular ile kendinden motif elde edilmeye çalışılmıştır.  Şekil olarak ise dikdörtgen şekli verilmiştir.
Birbirinden farklı tasarımlardan oluşsa da aynı özellik taşımasına neden olan stil olarak aksesuarları göreceksiniz. Çünkü stil açısından farklılık gösterse de hoş ponponlar  ile süslenmeye çalışılmıştır. Sütlü kahverengi çanta da şekil kare olarak seçilmiştir. Üzeri ise krem renklerinden oluşan tüyler ile değişimi yakalaması sağlanmıştır. Kahverengi kayışlı ve ponponlar eklenerek tamamlanmıştır. Diğer çantaların ortak özelliği  ise   büyük olarak çiçeklerden oluşmasıdır. Ponponları da eklemeyi ihmal etmemişlerdir.
Çantalar sadece tek renk düşünülmesinden dolayı mavi ve sarı renkler tercih edilmiştir.  Mavi çanta ise spor tarzında yapılmış ve fermuar ile tamamlanmıştır. Kare şeklinde oluşan dolgu motifi ile desen verilmeye çalışılmıştır. Ayrıca askı kısmına ise mavi renk ile fırfırlar ilave edilerek hoşluk kazanması amaçlanmıştır.  Sarı çanta da ise kare şekli verilmiş ve katlı şekil verilerek çiçek motifleri ile son verilmiştir. Böylece gösterişli olmayı başarmıştır. El çantası olarak rahatlıkla kullanabileceksiniz.  Bu sebeple de askısı sadece sarı örgü ipliğinden yapılmıştır.
Özellikle genç kızların tarzını yansıtmasından dolayı onlara özel stil olmasına özen gösterilmiştir.  Kare çanta şeklinde tarz seçilerek üzerine kapak yapmaya çalışılmıştır. Böylece stil ile de farklı olmayı başarmıştır. Ayrıca bu çantanın kapağının üzerine kırmızı renkten ve örgü şeklinde elde edilen motifler kullanılmıştır.  Omuz çantası özelliği taşımakta ve alt kısmı saç örgüsü ile tamamlanmıştır. Bunların yanı sıra kenar kısmına çanta renginden ponponlar ilave edilmiştir.  Kahverengi kayışlı ve örgü ile elde edilen diğer mükemmel çanta da asla şıklıktan ödün vermemektedir.
Bir çok renklerden oluşmasından dolayı çantanın hem karma desen olması kaçınılmaz olmuştur hem de  hem de hanımları rengarenk bir çantaya kavuşturmuştur. Örgü olmasından dolayı bu çantaya en hoş şekilde özellik kazandırmak adına bej renginden oluşan süet ilave edilmiştir. Bu bej renkli süet ile askı olması sağlanmıştır. Desen olarak ise renkli çizgiler ve çiçek motifi verilmiştir. Baklava deseninden oluşan ve böylece kare motifi verilen çanta da aksesuar olarak küçük çanta yerleştirilmiştir.
İki değişik stil de hazırlanmasından dolayı hem el çantası hem de omuz çantası farklı tarzlar da  sizlere sunulmak istenmiştir. Sarı çantayı genellikle el çantası olarak ve dilediğiniz şekilde seçebileceksiniz. Böylece en hoş rengi üzerinize ve kıyafetinize kazandıracağınız gibi  hoşluğu da yakalamış olacaksınız.  Ayrıca çantanın sarı olması nedeni ile üzerine sarı ve mavi renk karışımı bir çiçek motifi yerleştirilmiştir.  Ebat olarak ise genişçe seçilmiştir. Omuz çantasın da ise kare olarak ve şık çiçek motiflerden oluşmaktadır. Ayrıca seçilen iç kumaşın ise çantanın renginden olmasına dikkat edilerek ilave edilmiştir.  Artık sizler de bu muhteşem el örgüsü çantalar ile kendinize ayrıcalıklı ve estetik güzellikler kazandırabilirsiniz.  

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski