Bayan Çizme Modelleri

Özellikle hanımların kış aylarında en çok ve sıkça tercihlerde bulundukları ayakkabılardan birisi olan çizmelere yeni tasarımlar uygulanarak sizleri  bu kış  sezonunda da tek bırakmadan 2014 bayan çizme modelleri hazırlanmıştır.   Bu sebeplerden dolayı da birbirinden farklılık göstermesi amacı ile mükemmel çizmeleri kendilerini ayrıcalıklı  ve zevkli hanımların zevklerine hitap edecek düzeyde hazırlanmıştır. Genel de ise kısa çizmeler bu yeni kış sezonunda daha uzunca ve şık görünümler içerisinde görünmesine özen gösterilmiştir. Ayrıca şıklığının yanı sıra kullanım yönünden de hanımların kendilerini rahat hissetmeleri adına ya fermuarlar ilave edilmiş yada bağcık şeklinde tamamlanmaya çalışılmıştır. Ayrıca farklılık yaratmak amacı ile bazı modellerinde hem fermuar kullanıldığı gibi ip bağcıklar da kullanılmıştır.  Topuklar da ise özgürce düşünülerek uygulanmaya çalışılmıştır. Mesela topukların günlük kullanımına uygunluğu olsun sunacağı rahatlığı olsun göz önünde bulundurularak   2014 çizme modelleri uygulanmıştır. Örneğin alçak topuklar günlük kullanıma daha çok hitap etmesi sonucunda  sizlerin de  tercihlerinde yer alacaktır. Ayrıca özel günlerin vazgeçilmezi olan yüksek topuklar ve ince topuklar hem bayanlar tarafından gözde olması hem de adeta zarafeti beraberinde sunması ilgileri kazanmasına neden olmuştur. Artık kış aylarında sizlerin klasik haline gelen koyu renk tonları yerini alacak olan farklı ve gözlere hoşluk kazandıran renkler ile sizlere değişimi de sunacak ve farklılığını sizlerin üzerine sunacaktır. Bu muhteşem hazırlanan 2014 bayan çizme modelleri sayesinde ayaklarınızı rahatlığa kavuşturacağı gibi sizlerin de daha şık görünmesine yardımcı olacaktır. 
Bu kış sezonunda stil olarak çizmelerin uzun olması düşünülmesinden dolayı bu iki çizme de bu şekilde yapılmıştır. Uzunca yapılan çizmelerin değişikliği sizlerin ayaklarına yansıtması amacı ile ip bağcıklar ve fermuar kullanılmıştır. En büyük değişiklik ise topuklarda oluşmaktadır. Alçak topuklu çizme de ip bağcık kullanılması sonucunda hafifte olsa süsleme yapılmıştır. Bilek kısmına bant şeklinde deri ilave edilerek kenarları süslenmiştir. Diğer çizmede ise ince topuk ile beraber yan kısmına fermuar eklenmiştir. Rengi ise kahverengi ton seçilmiştir. 
Bu çizmeler de deri yerine süet tercih edilerek hazırlanmıştır. Süetlerin hanımları kendilerini iyi hissetmelerini sağladığı gibi görünüm açısından da gözlere hoşluk kazandırması seçilmelerinin en büyük nedeni olarak kabul edebilirsiniz. Topukları ise her ikisinde de alçak topuk olarak yapılmıştır. Gri renk ve bej renkten oluşması ile birlikte farklılığı oluşturmuştur.  Gri çizme de büyük kayışlar uygulanmış ve süetin büzgüler şeklinde yapılması sağlanmıştır. Bej renkli çizme de ise üzerine yapılan işlemeler dikkat çekmeyi başarmıştır. 
Siyah renklerden vazgeçemiyorsanız ve her kıyafet ile mükemmellik kazanmak istiyorsanız hem sade güzellik içeren hem de günlük çizme ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak olan bu çizmelerden yana seçimlerinizi yapmalısınız. Engin topuklar ve  hoş şekilde uygulanan süslemeler beraberinde harika görünümleri de getirmektedir. Bant şeklinde uygulanan ve şerit olarak çizmeye yerleştirilen deriler ile kusursuz görünmeyi başarmıştır. Diğer siyah çizme de ise zımbalar ile hoşluk verilmeye çalışılmış ve çizmenin ayrı bir görünüm kazanmasına vesile olmuştur.
Hem diz üstü hem de diz altı çizme şeklinde hazırlanmasından dolayı en gözde modellerden olmayı başarmıştır. Süper ince topuğu ve diz üstü olarak düşünülerek tasarlanması sonucunda hanımların ilgi çekecekleri bir stil olmayı başarmıştır. Bu nedenle de kullanım olarak kusursuz olması için çizme ebetında fermuar yerleştirilmiştir. Siyah süet ile yapılan çizme de ise topuk dolgu topuk seçilmesinin yanı sıra siyaha uyumu sağlaması adına kahverengi ve ahşap olarak tamamlanmıştır. Böylece yan kısımları zımbalar ilave edilerek ve diz hizasında kayış kemer eklenerek tamamlanmıştır.

Siyah ruganın hem parlaklığını hem de şıklığını bulabileceğiniz özelliklere sahip olan çizme de klasik stil seçilerek ruganın güzelliğini bozmamaya gayret gösterilmiştir. Bu sebeple de ince topuk kullanılarak eksiksiz olmayı başarmıştır. Arzu eden hanımlar şık abiye kıyafetleri ile bu rugan çizmeyi tercih edebileceklerdir. Siyah deriden hazırlanan çizme de ise yine ayn şekilde klasik olması dikkate alınarak sadece hoş ince topuk kullanılmaya çalışılmıştır.  Çizmenin üzeri ise ön kısmı katlanarak şekil verilmeye çalışılmıştır.  Zarifliği bulabileceğinizi de unutmayınız.
Kış olmasına rağmen en hoş renk tonları ile ayaklarınıza renk gelmesini sağlayacaktır. Bu nedenle de  kırmızı ve sütlü kahve tonlarında renkler seçilmiştir. Sadece kırmızı seçilmesinin sebebi ise çizmenin tarzını ve görünümüne mükemmellik kazanması için seçilmiştir. Diz üstü ve ince topukla yapılarak en hoş çizme olmayı başarmıştır. Sütlü kahve renginde ki model de ise topuğu çivi topuk şeklinde yapılmış ve topuğun üzerine ince çizgiler yapılmıştır.  Bu sayede de diz altı çizme hazırlanmış ve süet olmasından dolayı da büzgüler ile sonlandırılmıştır.
Siyah deriden yapılmasından dolayı  derinin özelliğini kaybetmemesi adına sadece uzun çizme olarak tasarlanmıştır. Topuğu ise kalın yapılarak alçak topuk olarak düşünülmüştür. Üzerine ise zenginlik katılması amacı ile kayış kemeri kusursuzca yerleştirilmiştir. Dolgu topuklu ve siyah renk ile yapılan diğer çizme ise gayet gözlere hoş görünmektedir. İç kısmına ise siyah kürkler yerleştirilmiş ve dış kısmına katlanarak görünmesini sağlamışlardır. Yan kısımlarına ise beyaz zımbalar seri şeklinde ilave edilmiştir. 
Son trendlerden olan ve ayakkabıların daha şık görünmesini sağlayan sivri burun stili oldukça  hanımların dikkatini çekmeyi başarmıştır diyebiliriz.  Gün içerisinde rahat kullanmanız amacı ile sadeliği seçmişler ve sizlerin günlük kıyafetleriniz ile ahengi yakalaması için bu tarzda olmasına özen gösterilmiştir. Bu yüzden de ya zımbalar kullanılmış yada kullanılan deriler ile aksesuar olarak süsleme yapılmaya çalışılmıştır.  Ayrıca topuğun düz şekilde kullanılması her bayanın tercih edeceği tarzda ve modelde olmasına yardımcı olmuştur. Bunların uzun şekilde dizayn edilmesi sonucunda ise özellikle mini etekler ve elbiseler ile hoş olduğu kadar şık kombinler yaratabileceksiniz.

1 Yorumlar

  1. Selamlar;
    Burda bulunan bir çizme adeta aklımı başımdan aldı fakat nerden temin edebileceğimi bilmiyorum. Herhangi bir iletişim bilgisine ulaşamadım. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz???

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski