Sakarya Adapazarı Orman Park

Sakarya Bir diğer adı da Adapazarı güzel Türkiye'mizin en güzel şirin küçük şehirlerinden birisidir. Adapazarı ilimizin gezilecek görülecek o kadar çok güzel yerleri vardır ki anlatmakla bitmez. Geçen günlerde bir arkadaşımı ziyaret için Adapazarına yolum düştü ve Sakarya ya gittim. Gittiğimde sabah erken vakiti arkadaşım kahvaltı için bir yere davet etti gittik ki ne göreyim o kadar güzel o kadar şirin ve doğal bir ortam var ki gidip görmeniz lazım. Adapazarı orman park belediye işletmesine ait çok nezih ve güzel bir ortamda sabah kahvaltısını yaptık çok mükemmel bir yer herkesin gidip görmesini ve varmışken de orman parkta bir kahvaltı yapmalarını önerebilirim. Ağaçların gölgesinde kuşların ördeklerin cıvıl cıvıl sesinde sakin bir ortamda köy kahvaltısı yapmak gerçekten insanı dinlendiriyor. Büyük kalabalık metropol büyük güürültülü şehirlerden uzaklaşıp doğayla iç içe kalıp kendinizi dinleyip huzur bulabileceğiniz mükemmel bir ortam. Ayrıca orman park mekanı hem yazlık hem de kışlık kapalı üst katı tüm ailelerin rahat edebileceği ve rağbet gören bir mekan. Bu orman parkta hizmet self servis olarak görülmektedir ve organik doğal köy yumurtaları reçeller zeytinler kepekli köy ekmeği kızartmalar tereyağı aklınıza gelebilecek tüm organik kahvaltı çeşitleri mevcuttur. Bu orman parkta ne kadar ne yersen ye hepsi sınırsız ve çok düşük uygun ücretli olması sebebiyle herkesin tercih ettiği bir kahvaltı merkezi haline gelmiştir. Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu köşeyi paylaşma gereği gördüm sizler için bundan sonra farklı mekanlar farklı adresleri ziyaret edip sizlere aktarıp merak ettiğiniz yada acaba gidip görsemmi? diye düşündüğünüz yerleri sizlere tanıtıp daha yakından tanıtıp inceleme olanağı sağlamak adına gezi hobim bölümünü sizler için yayınlamaya devam edeceğim. Sizinde gidip görmek istediğiniz yerler var ise sayfamıza yorum yaparak bilgilendirip inceleyeyip en gözde mekanlardan tutunda en kuytu saklı yerlere kadar paylaşım yapmaya devam edeceğim. Değerli takipçilerimiz bu gün Sakarya namı diğer adapazarını sizler için tanıtmaya çalıştım eksiklikler için kusura bakmayın gezip tanıtıp paylaşması bizden gidip görmesi sizden...
Orman parktaki ördeklerin bu küçük yapay göletteki yüzmelerini izlerken bir yaandan da sevdiklerinizle sabah kahvaltısını yapabilirsiniz.Doğa ile iç içe olmanın ne demek olduğunu bugün bir kez daha anlamış bulundum temiz oksijeni ciğerlerime doldurduğum anda samimiyetle söylüyorum ki Yaşadığımı ilk defa temiz hava soluduğumu anladım. Bu duyguyu bu mekanın müdavimi olan kişilerin anlamasını beklemiyorum ama benim gibi metropolden gelen bir konuğun hemen fark etmesi gerçekten çok şaşırtıcı sizde gidin ve temiz hava ile kucaklaşın.Güler yüzlü personeli temiz havası doğal ortamın verdiği huzuru bu mekanda yakalayın.
Yapay göletin ortasından yükselen çam ağaçları sanki küçük adacıklardan oluşmuş gibi doğal bir ortam sağlamaktadır. Ağaçların sağladığı temiz hava ve oksijeni tenefüs ettiğinizde siz de anlayacaksınız ki ne kadar huzurlu bir ortam olduğunu.
Yazın sıcak ve bunaltıcı ortamdan kaçıp bu orman parktaki ağaçların altında serinleyip ailenizle veya sevdiğiniz insanlarla keyifli bir kahvaltı sefası sürebilirsiniz.
Adapazarı orman parkta ayrıca çocuklu ailelerin de ilk tercihi olmaktadır. Orman park yetkilileri çocukları da düşünüp küçük ama her ihtiyaca cevap verebilen çocuk oyun alanı da yapmışlar ücretsiz çocukların oyun alanı vardır. Bu çocuk parkı sayesinde çocuklarınız oynerken sizlerde keyifle taze çayınızı yudumlayabilirsiniz.
Ahşap Korkuluklu merdivenli ve yürüyüş alanı şehrin ortasında bir cenneti anımsatıyor. Temiz nezih ve güler yüzlü bir anlayış hakim.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski