El Örgü Bayan Patik Modelleri

Özellikle kış aylarında asla ayaklarımızdan eksik etmemeye çalıştığımız patiklerin bizlere kazandırdığı faydaları bilmekteyiz. Çünkü özellikle kış günlerinde bizlerin ayaklarını sıcacık tutacak olan şüphesiz ki el örgü bayan patik modelleri olacaktır. Bu nedenle de hem kış günlerin de hem de kışa hazırlık yapmaya çalışan hanımların öncelik tanıdığı el işlerinden birisi haline gelmiştir. Ayrıca bayanların ayaklarını koruyacağı gibi ayaklarınıza da hoşluk kazandırarak kendini sergilemesi de en büyük fırsatlarından birisi olarak görmenize sebep olacaktır.  Artık zevklerin ve tercihlerin değişimler içerisinde olmasından dolayı farklı modelleri bu patiklere yansıtmaya çalışmışlardır.  Mesela daha kolay kullanmanız adına ayaktan geçmeli ve bu tarzların günlük patik şeklinde seçim yapılması daha uygun görülmektedir.  Farklı modeller ise özellikle çeyizlerin içerisinde yer alacak olan patiklerden oluşmaktadır. Bu çeyizlik adı altında hazırlanan modeller ise boncuklarla , taşlarla veya kurdeleler ile muhteşemliği oluşturacak şekilde işlenmektedir. Nedeni ise her çeyiz eşyasının muhteşem ve kusursuz olması gibi bir düşüncenin var olması nedeni ile daha özenle ve mükemmellik içinde hazırlanmaktadır. Bunların yanı sıra  ayakkabı şeklinde örülen ve ev içerisinde adeta ayakkabı ihtiyacınızı karşılayacak özelliklere sahip patik modelleri de sunulmuştur.  Bu tarzlar genellikle bant biçiminde yapılmakta ve düğme ile sonlandırılmaktadır. Böylece de hem rahat kullanma şansını bulabilecek hem de ayakkabı tarzından oluşan patik modeli ile rahatlığı bulacaksınız.  Motifler ise genellikle çiçek motiflerinden oluşmaktadır. Bunların üzerine tığ ile ayrı olarak işlenen çiçek motifleri ilave edilmekte ve patiklerin daha güzel aynı zamanda da şıklığı yakalamasına yardımcı olunmuştur.  Ayrıca dantellerden yapılan patiklerin de bu modellere ilave edilmesi sonucunda çok çeşitlerden oluşmasına ve zengin bir görünüm kazanmasına vesile olmaktadır.  Çünkü artık danteller her el işinde rahatlıkla kullanılmakta ve ayrıcalıklı modellerin yaratılmasına yardımcı olmaktadır.  Başka örgü olarak ise bilekten itibaren başlayan ve bileğinizi saracak şekilde işlenen modeller olmaktadır. Bu sayede de kısa çorap şekli verilerek tamamlanması sağlanmıştır.  Yani sizlerin her zaman ayağınızı sıcak tutacağını düşünürseniz ve  daha zarif görünümleri de beraberinde bulacağınızı tahmin ederseniz sizlerin de tercihi haline geleceğinden emin olabileceksiniz. Renk yönünden zengin ve model açısından da farklı modellerin olması sayesinde hem ayağınıza hem de zevklerinize hitap edeceğinden kuşkunuz olmasın .
Kırmızı renkten oluşan patik ipliği ile örülmesinden dolayı ara kısımlarına beyaz boncuklardan oluşan ve boncukların birleşmesi sonucunda çiçek şeklinde görünmesine olanak sağlanmıştır. İster günlük olarak patik şeklinde ayaklarınız için kullanabileceksiniz ister çeyiz hazırlığı yapıyorsanız bu mükemmel patiği ilave edebilirsiniz.  Ayrıca şıklığını boncuklardan alması ve hoş şekilde çiçekli görünüm sergilemesi sayesinde sizlerin de beğenisini kazanacaktır.  Ara kısımları ise düzenli ilmiklerin yapılması sonucunda üçgen olarak görülmektedir. 
Özellikle çeyizlere hitap edecek özelliklerde hazırlanmıştır.  Çünkü beyaz renk düşünülerek işlenmiş ve üzeri patiğin renginin beyaz olması nedeni ile beyaz tüller ile süslenmeye çalışılmıştır. Ayrıca belirli aralıklar ile çiçek nakışı şeklinde ilaveler de yapılmıştır.  Yani bir çok özellikler ve şıklıkların bulunması sayesinde en çok gözde el örgü beyan patik modellerinin arasında yer alacaktır.  Farkını oluşturan en büyük sebep ise tüllerden ve çiçeklerden almaktadır. 
Göz aşıcı renklerden olan  canlı yeşil tonu en iyi şekilde kusursuzca bu patik te işlenmeye çalışılmıştır.  Alt tabanı ve kenar kısımları ise yosun yeşili rengi tonundan çizgi halinde örülmüştür. Süsleme amacı ile de pembe renk ile çiçek motifi yapılmaya çalışılmıştır. Böylece günlük kullanım olarak en rahat patiğiniz olacak ve kullanmaktan adeta memnuniyet duyacaksınız.  Ayrıca ayaktan geçmeli tarzı olmasından dolayı sizlere ve ayaklarnıza ayrı olarak rahatlığı sunacağından şimdiden emin olabilirsiniz.  
Bayan patiklerin de farklı ve hoş bir tarz yaratmak amacı ile saten kurdele kullanılmak istenmiştir. Çünkü bu patikte görceğiniz gibi patiğin ayakkabı şeklinde olmasına özen gösterilmiştir. Ayrıca bilekten itibaren ilmikler arasından geçirilen kurdele şık şekilde bağcık yapılarak sizlerin daha kolay olarak kullanmanız amaçlanmıştır. Renginin de diğer renklerden ve kullanılan patik renklerinden farklı olması sonucunda    değişik bir el örgü bayan patik modeli olmayı başarmıştır diyebiliriz. 
Kış günlerinde ve ev içerisinde ayaklarınız için seçebileceğiniz en mükemmel patik bu model olacaktır. Çünkü bileğinizi komple saracak olması ve kalın iplikler ile işlenmesi sonucunda ayaklarınız her an sıcacık olacak ve asla ayağınızdan çıkarmak istemeyeceğiniz bir patik şeklinde gelecektir.  Ayrıca bilek kısmına gelen örgüsü ise kalın bant şeklinde örlerek düğmeler ile tamamlanmıştır. Bu ilave edilen düğmeler sayesinde de kullanımı da o derece kolay bir hale gelecektir. 
Sade bir patik modeli arıyorsanız sizler için en ideal el örgü bayan patik modellerinden birisi olarak bu modeli göreceksiniz. Çünkü sadece gri renk seçilmiş ve hoş bir motif tercih edilerek örülmüştür.  Kenar kısımlarına ise renk kazandırmak amacı ile de kırmızı renk ile çevrelenmeye çalışılmıştır. Bu sayede de daha hoş bir model olarak ayaklarınızda yer almasına imkan vermesine olanak sağlanmıştır.  İster ince çoraplar ile birlikte kullanabileceğiniz gibi sadece tek olarak ta seçebileceksiniz. 
Hem rahat kullanım sunma açısından hem de değişik bir patik modeli olması adına çapraz bant şeklinde üzerine ilave edilmiştir.  Alt kısmı siyah renk ile örülmüş  ve üzerine renk ve zenginlik kazandırmak amacı ile de kırmızı renk tercih edilmiştir. Ayrıca bu kırmızı ve siyah renge biraz da hoşluk verebilmek için beyaz renk ile benek şeklinde işlenmiştir.  Bu sayede de ayağınızı saracağı gibi bileğinizi sarması yüzünden  en çok seçilen model olmayı başaracaktır. 
Hoşluğunun yanı sıra şık olması da bayanların tarzını ve zevklerine uyumu yakalaması sayesinde sizlerin de ilgisini çekecek ve ayağınız da yer almasına sebep olacaktır.  Çünkü  lacivert renk ile patik işlenmiş ve bant görünüm ile son verilmiştir. Ayrıca  patiğin üzerine farklı renklerden oluşan ve tığ ile işlenerek  yerleştirilen çiçekelr ayrı bir hoşluğu modele kazandırmayı başarmışlardır. Ayrıca patiğin kenarlarını ise açık tondan oluşan mavi renk ile işlemeyi ihmal etmemişlerdir.
Patiğin komple ve bir bütün halinde mor renk örülmüştür. Ama hem görünümüne olumlu şekilde katkıda bulunmak amacı ile hem de güzellik kazandırmak amacı ile lila ve mor renkten oluşan büyükçe çiçek motifi ilave edilmiştir. Bu sayede de kusursuz bir patik olarak karşınıza gelecektir. Ayrıca orta kısmına bant kayış şeklinde eklenmesinden dolayı adeta  ayakkabı şeklinde görülmekte ve patik modellerinde doğru tercihlerin yapılmasına yardımcı olunmaktadır. 
Patik rengini sadece siyah renk olarak dikkatinizi çekebilir. Ama rengin siyah olması nedeni ile çiçek motiflerini ilave etmeyi unutmadan eklemeyi ihmal etmemişlerdir. Bu sebeple de en uygun çiçeklerden olan pembe çiçekler ayrı olarak patiğin üzerine işlenmiş ve daha hoş olarak gözlere yansıtılması başarılı şekilde sonuçlandırılmıştır. Bu pembe çiçeklerin eksiksiz olarak tamamlamak amacı ile pembe kurdele  ile kenar kısmından başlamak üzere patiğin ve ayağın arka kısmına bağcık yapılarak tamamlanmıştır. Böylece hoşluk kazandırıldığı gibi daha estetik bir güzellik içerisinde ayağınıza sunulmuştur. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski