Çiçek Desenli Yazlık Bayan Elbise Modelleri

Yaz sezonunun açılması nedeni ile bayan elbiselerine canlılık vermek açısından desenler de çiçekler ön planda tutulmaktadır. Ayrıca elbiselere yapılan modellerin gözlerde de farklı bir hoşluk kazanmasını sağlamak amacı ile de kullanılan bu çiçek desenleri hanımlara farklı bir güzellik katacağını düşünürseniz  sizler de tercihlerinizde yer vererek doğru bir karar vermiş olacaksınız. Bu yüzden de kumaş tercihlerin de  ince kumaşların yanı sıra şifonlarda da sıkça kullanılmasına ayrı bir özen verilmiştir. Her bayanın üzerinde farklı bir görünüm kazanan bu çiçek desenli yazlık bayan elbise modelleri sizlerinde üzerin de mükemmel bir görünüm kazanarak verdiği şıklığı fark edecek ve rahat bir elbise giymenin rahatlığını yaşayacaksınız. Modellerinde robalı , pileli ve hatta kloş eteklerden  hazırlananları görmeniz kaçınılmaz olacaktır. Bunları ister günlük elbise olarak kullanabileceğiniz gibi özel günlerinizde de seçebilecek ve istediğiniz görünüme sizleri kavuşturacaktır. Kısacası bu yaz sezonunda da  sizleri kusursuz bir şekilde tamamlayacak elbise modeli arıyorsanız tercihleriniz de yer vermeniz yeterli olacaktır. 
Pastel tonlarının kullanıldığı ve karma çiçek deseninden oluşan bu elbise modelinde ince askılar tercih edilerek robadan itibaren küçük pilelere yer verilmiştir. Elbisenin boyu mini olarak tercih edilmiş ve modelin eksiksiz tamamlanmasına özen gösterilmiştir. Biraz da olsa spor tarzını yansıtması için ise yanlara gizli cepler ilave edilerek mükemmelliği yakalamasına yardımcı olması sağlanmıştır.
Renkli güller ile donatılarak hanımların zevkine hitap eden bir model olması düşünülmüştür. Elbisenin kesimi dar kesimden olması nedeni ile tercih ettiğiniz zaman üzerinizde potluk yapmasına müsaade edilmemektedir. Bu nedenle de kullanımı çok rahat elbiselerden biri olmayı başarmıştır. Yaz olması sebebi ile de mini etek seçilerek yaza damgasını vuran elbisedir diyebiliriz.  Uzun beyaz şeritler ile de farklılık yaratılmak istenmiştir.
Kullanılan renklerin doğru seçilmesi elbisenin mükemmel olmasını sağlamıştır. Elbise dar kesimden oluştuğu gibi kolları sıfır kol yapılmış ve kollara elbisenin kumaşından fırfırlar eklenmiştir. Böylece modele zenginlik katılarak hanımların dikkatini çekmeyi başararak rağbet görmesine neden olmuştur. Ayrıca elbisenin yan kısımlarına da büzgüler şeklinde şekil verilerek gösterişli olmasına olanak sağlanmıştır. Günlük elbise olarak ta tercih edebileceğiniz güzelliğe sahip olduğunu da unutmamak gerekir.
Yakası geniş sıfır yaka olarak yapılmış ve  kolları kolsuz şeklinde tamamlanmıştır. Kesimini geniş kesimli tasarlanarak şık bir kemer ile sonlandırılmıştır. Kırmızı pıtırcık çiçeklerden oluşan desen seçilmiştir. Böylece sizler de farklı bir hoş kemer ile kombine edebilir ve hatta kemer taktığınız zaman üzerini dökümlü bir şekilde yaparsanız elbisenin farklı bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle genç kızların zevkine hitap eden bu elbise sizlerinde beğenisini kazanacaktır.
En şık spor elbiseler arasında yer alan bu model farklı bir tarz sergilemektedir. Çünkü yakası geniş seçilerek kolları kapri kol olarak yapılmıştır. Ayırca kolları da geniş kesimden oluşmaktadır. Bel kısmına kadar olan  bölümde dar kesim seçilmiş ve eteği kloş etek şeklinde dizayn edilmiştir. Kloş etekler her zaman rahatlığı sağladığı için sizler de rahatlığı ve aynı zamanda da şıklığı bir arada yaşamak istiyorsanız bu elbise sizler için kaçırılmayacak bir fırsat olabilir.
Yaz denilince yazlık kumaşlar da şifonlar ilk tercihler arasında yer almaktadır. Siyah şifon üzerine kırmızı tonlarında güller desenlenmiş ve kusursuz olması için de yeşil yapraklar ile süslenmiştir. Askıları kalın yapılarak göğüs kısmı büzgüler şeklinde uygulanmıştır. Bu nedenle de robadan itibaren pileler yapılmış ve böylece eteği geniş kesimli kloş etek olması sağlanmıştır. Etek boyu ise diz üstü olarak hazırlanmıştır.
Çiçek desenlerinin estetik bir güzellikte görünmesi için birbirini tamamlayan renklerden oluşmasına dikkat edilmiştir. Model ise straplez olarak tasarlanarak boydan elbise tarzında yapılmıştır. Straplezin üzerine ise kalın farbelalar ile süslemeler yapılmıştır. Sizler ister kemerli ister kemersiz olarak tercih edebilirsiniz. Çünkü elbise etek boyunun kenar kısımlarına kadar hafif genişletildiği için kombin seçiminizi sizlere bırakmıştır.
Şıklığı ve gösterişi yansıtan özel elbiselerden birisidir diyebiliriz. Çünkü her bayanın elbise konusunda aradığı bütün niteliklere sahip olan bu model seçilen çiçek deseni olsun elbisenin modeli olsun hiç bir bayanın hayır diyemeyeceği güzelliktedir. Bu sebeple bayanlar özel günlerinde abiye kıyafeti olarak ta tercih etme imkanını yakalayacaklardır. Bek kısmına elbise deseninden kemer ile tamamlanmıştır. Kısacası V yakalı , kolsuz ve mini eteği ile göz çarpıcı bir model niteliğindedir. Yapacağınız ayakkabı ve takı seçimleriniz ile kendinize özgü bir güzelliğe kavuşmanız sizlerin  tercihlerinizde yer almaktadır. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski