Bolero Modelleri

Kış aylarının soğuk günlerden oluşması ve bahar aylarında da hafif te olsa serin olmasından dolayı hanımlar kendilerini hem soğuklardan korumak amacı ile hem de şıklıklarına hoş görünümler kazandırmak amacı ile bolero modellerinden tercih yapmayı uygun bulmaktadırlar.  Bu nedenle de ya kendilerini el işlerinden oluşan örgüler ile yada kumaşlardan hazırlanan tarzlar sayesinde elde etmeye çalışırlar. Ama genelin de en çok sıklıkta seçilen her zaman el örgüsü bolerolar olmaktadır. Çünkü bayanların kendilerini daha sıcaklığı hissedebilecekleri gibi görünüm olarak ta istenilen şıklıkları kazanmalarına yardımcı olmalarından dolayı favori olarak görmektedirler.  Örgü ile yapılan modeller her dönem sonucunda hoşluklar içerisinde değişime uğrayarak hazırlanmaktadır.  Mesela bazen ön kısımdan düğmeler şeklinde şekil verilerek bazen de ip bağcıklarından oluşan bağlama tarzı yansıtılarak farklılıklar oluşturmaya çalışmaktadırlar. Ayrıca kollarının geniş , dar , kısa kol veya düşük kol stilinde örülmesinden dolayı farklı farklı modeller elde edilmesine imkan verilmektedir. Çünkü tek düze veya klasik modeller artık günümüz de popülerliğini kaybetmekte ve yepyeni modeller daha çok gözde haline gelmesinden dolayı sizler de yeni örgülerden oluşan bolero modellerini tercih etmek isteyeceksinizdir.  Örgü olarak ise zevkinize hitap edecek şekilde seçim yapabileceksiniz. Örneğin düz örgülerden örebileceğiniz gibi   motiflerin ayrı ayrı işlenmesi sonucunda birleştirilerek daha değişik modelleri yaratabilirsiniz. Yada sadece örgülerin motiflerini başlama ve bitirme şeklinde işleme olanağına da sahip olacaksınız. Ayrıca son günler de firketelerden oluşan boleroları da göreceksiniz. Çünkü artık günümüzde el örgülerden yana bir aşama ilerlemesinden dolayı her örgü farklı şekillerde işlenmekte ve sonuç olarak muhteşem modeller ile sizleri buluşturmaktadır.  Bunların yanı sıra abiye stilinden oluşan boleroları da unutmamak gerekir. Nedeni ise abiye kıyafetlerine muhteşem görünümler kazandırmak adına artık hanımlar bu modeller sayesinde daha şık ve daha estetik güzellikleri kolay bir şekilde elde edebilmektedirler.  Kısacası her bayan gün içerisinde nasıl rahat bir kullanım ve seçme şansını bulabileceği gibi özel günlerinde de gayet bu şekilden oluşan boleroları seçme imkanını yakalayabileceklerdir.  Ayrıca örgü ipliklerinden öreceğiniz gibi arzu edenler olursa dantel ipliklerinden faydalanabilir ve dantellerin şıklığını bu modellere yansıtabileceklerdir.  Yani istediğiniz tarzda ve model de örme imkanınız olacak ve kendinize özgü bir güzelliği yansıtabileceksiniz.
Beyaz renkten oluşan kırçıllı örgü ipliği ile örülmüştür. Bu ipliğin özelliğinden dolayı da düz örgü şeklinde işlenmiş ve farklı lasitk işi yapılması sayesinde de farklı görünmeyi başarmıştır. Uzun kollu uygulanarak ön kısmı volanlı şekilde olmasına özen gösterilmiştir. Ayrıca kenar kısımlarının hafif kıvrımlar şeklinde görülmesi de gözler de hoşluk yaratmasına neden olmaktadır. Özellikle bahar aylarında rahat bir şekilde tercih edebilecek ve kendiniz adınıza olsun başka hanımlara olsun mükemmellik kazandıracaktır. 
Çok şık olmasından dolayı abiye tarzında görebileceğiniz bir bolero olacaktır. Nedeni ise hem kırmızı renk örgü ipliğinden olması hem de aralarına yani ilmiklerin boşluk aralarına beyaz boncuk ilave edilmesi sayesinde şıklığına şıklık katmasına sebep vermektedir.  Tarz olarak ise kısa olarak işlenmiş ve kolları bu yüzden uzun yapılmıştır. Ayrıca modelin tarzını uygun şekilde tamamlamak amacı ile boleronun kenar kısımlarına aynı boncuklar yerleştirilmiştir. 
Karma ipliklerden oluşan ve akıllı ip dediğimiz iplik çeşidinden işlenmesinden dolayı renk açısından renkli yani rengarenk olması kaçınılmaz olmuştur. Biraz da olsa spor tarzını yansıtması amacı ile mini yapılmış ve ön kısmı kendi örgü ipliğinden oluşan ip bağcık ile tamamlanmıştır.  Bu yüzden de düşük kol yapılarak bahar veya yaz aylarında bluzlar veya tişörtler oluşan kıyafetleriniz ile gönlünüzce seçim yapabilecek ve giyme imkanını bulacaksınız.  Model olarak ise iri ilmiklerden oluşan motif ile son verilmiştir. 
Hem spor tarzını hem de zarifliği kesilikle bu bolero modeli sayesinde yakalayacağınız için kaçırılmayacak bir fırsat olarak düşünmenizi sağlayacaktır. Çünkü renginin bej olması   ve işlenen motifin küçük çiçek motiflerinden oluşması sonucunda  daha hoş görünmesine olanak sağlanmıştır. Kenarları ise halka şeklinde eklenmiştir. Ayrıca kollarının kısa kol olması ve ayrı olarak eklenmesi sayesinde üzerinizde daha muhteşem görünmesine vesile olacaktır. Bağlama şekli olarak ise ip bağcık tercih edilmiştir. 
Bu boleroya baktığınız an zarafeti ve zarifliği bir arada görebilecek ve seçim yaptığınız an ise bu güzellikleri üzerinize yansıtabileceksiniz. Rengi koyu tondan seçilse de işlenen motifler sayesinde yine hoş görünmeyi başarmıştır.  Sadece yakasının geniş olması için yaka kısmına baskılı düğme seçilmiş ve boleronun rengi ile kaplanmıştır. Böylece de hem motifli hem de farklı bir model elde edeceksiniz. Ayrıca koyu renk olması nedeni ile her kıyafete uyum sağlayacaktır. 
Bu tarzın sarı renk ile örülmesi sonucunda daha muhteşem görünmesi sağlanmıştır. Ayrıca stil olarak farkı yaratmak için yakalı yapılmış ve mini şekilde uygulanmıştır. Bağcıklı olmasına rağmen büyükçe uzun ve sarı ponponlar ilave edilmiştir. Uzun kollu yapılması ve kollarının düz örgü işleme yapılmıştır. Üzeri ise hafif şekilde motif verilerek tamamlanmaya çalışılmıştır. Bu sayede de hem şık olmayı başarmış hem de son tasarımlar içerisinde yer almayı sağlamıştır. 
Bu modelin farkı ise bolero bitiminde yani alt kısmı kalınca lastik örgü şeklinde örülmüş ve dar olarak yapılmıştır. Böylece üzerinize tercih ettiğiniz zaman potluk oluşmasına imkan yaratmadan daha düzenli görünmesini sağlamışlardır. Büyük çiçek motiflerinin birleşmesi sonucunda oluşan bu tasarım aynı şekilde kollara da uygulanmıştır.  Ayrıca bant kemer kısmına düğmeler ilave edilmiş ve bu sayede de geniş yakalı olarak tamamlanmıştır. 
Çok şık görünmesi sağlayan hem modelin farklılığı diyebiliriz hem de kullanılan örgü ipliğinin muhteşemliği olarak değerlendirebilirsiniz. Yine akıllı ip kullanılmış ve mavi renk tonunda ağırlık verilerek daha mükemmel olmasına olanak sağlanmıştır. Kenar kısımları ise volan şeklinde işlenmiş ve geniş şekilde örülerek daha hoş olmayı başarmıştır. Motif olarak ise hem düz örgü yapılmış hem de değişik motif yapılarak zenginlik kazandırılmıştır. 
Turkuaz renkli sakallı iplik ile örülmüştür. Bu sakallı ip ile işlenmesinden dolayı daha gösterişli bir model olması , ayrı bir hoşluk ve güzelliği  kazanması  kolaylık sağlayacaktır. Kolsuz olarak işlenmesi sonucunda sizlerin üzerin de düşük kol olarak görünmesine imkan verecektir. Bağcık yapılmasından dolayı da biraz sportif biraz da ağır görünümü birlikte gözlere sergilemesine imkan tanınmaktadır.  Bu boleroyu en şık gömlekler veya kıyafetleriniz ile tamamlama şansını bulacak ve her daim şıklığı göreceksiniz. 
Kahverengi tonlarından seçilen iplik ile örülmüştür. Ama daha görkemli görünmesi amacı ile de yine aynı renkten oluşan kahverengi pullar boleronun aralarına serpiştirilerek ve simetrik olarak ilave edilmesi sonucunda mükemmelliği olsun muhteşemliği yakalamış ve sizlere sunmayı başarmıştır.  Tarz olarak ise abiye tarzını görecek ve en şık abiye kıyafetleriniz ile kombin yapabilme imkanını elinizde bulundura bileceksiniz.  İster açık tonlardan oluşan giysileriniz ile ister koyu renklerden oluşan hoş kıyafetleriniz ile tamamlayacaksınız.  

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski