Bebek Beşikleri Modelleri

Bebeklerinize rahat bir uyku sağlamak amacı ile ilk önce tercih edeceğiniz bebek beşikleri modellerinden hem kaliteli olmasına hem de bebekleriniz için rahatlığı sunabilme özelliklerine sahip olması gerektiğine dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle de doğum öncesi hazırlıklarınıza başlarken kıyafetleri olsun , özel malzemeleri olsun nasıl özen içerisinde kusursuzca olmasına gereken özeni gösteriyorsanız bu beşik seçimlerine de aynı özen içerisinde dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hem bebekleriniz huzursuz olacak hem de rahat bir uykudan mahrum kalacaktır.    Başka bir açıdan düşünürseniz zaten uyku saatleri bebeklerin sağlıklarını büyük oranda etkileyeceğinden dolayı onların en büyük ihtiyaçlarından birisi olmaktadır. Bir çok farklı çeşitlerden hazırlanmış olan modelleri  göreceğinizden dolayı hem kalite açısından hem de görünüm olarak eksiksiz bir tasarım düşüneceğinizden dolayı  bebeğinize ve size özgü olmasını ön landa tutmalısınız. Bu yüzden de bir çok firma bu konuda değişikliği sunabilecek özellikler de beşikler hazırlamaktadır. Ayrıca doğuma kadar geçen süre içinde bütün hazırlıkları tamamlayacağınızdan dolayı bebek odalarını da eksiksiz olması adına en büyük gereksinim listesinde yer alan beşiklere de yer vereceğinizden dolayı yaptığınız ve bebek odalarına şıklık yaratacak modellerden seçtiğiniz zaman uygulanan dekorasyona da en iyi şekilde yardımcı olmuş olacaksınız.  Örneğin model olsun tarzı olsun özel tasarımlardan arzu ederseniz mutlaka  aradığınız özellikler de bebek beşiklerini bulabileceksiniz. Mesela son zamanlar da en çok seçilen ve kalite yönünden hiç bir sorun yaşamayacağınız bambudan yapılan beşikler gayet gözlere estetik güzellikler kazandırmaktadır. Ayrıca hasır örgü beşikler de aynı şekilde şıklığı yakalamanıza sebep olacaktır. Mobilyadan oluşan tasarımlar da  genellikle çok çekmeceli şekilde dizayn edilerek bebeklerin özel kıyafetlerini rahatlıkla yerleştirme imkanını bulacaksınız.  Bunların yanı sıra kız ve erkek  bebeklere  ayrı ayrı hitap etmesi açısından renk tonlarına da dikkat edilmiştir. Ama artık her renk kız veya erkek bebek farkı gözetmeksizin her tonda kullanılmaya çalışılmıştır. Bilinen ve eskilerden günümüze gelen mavi ve pembe renkler bu bebek beşiklerinde yerini almayı başarmasından dolayı bu tonlarda da seçme imkanını bulacaksınız. Ayrıca dekoratif görünüm kazandırmak amacı ile hoş şekillerden oluşan tarzlar da hazırlanmıştır. Artık bu bebekleriniz adına seçtiğiniz beşikleri daha gösterişli ve görkemli göstermek için yapmış olduğunuz el işleri veya farklı aksesuarlar ile süsleme olanağından yararlanarak daha muhteşem gösterme şansını bulabileceksiniz
Bu beşik modelinde beyaz renk ile yapılmasından dolayı sadeliği ve hoşluğu tercih edenlerin zevklerine hitap edecek şekilde dizayn edilmiştir. Biraz ise görünüm olarak klasik bir stilde görebileceksiniz. Çünkü sadece belirli aralıklar ile sıralanmış ahşaplar ile tamamlanmış  ve alt bölmesi çekmece şeklinde tamamlanmıştır. Böylece hem gözlere hoşluk vereceği gibi bebek odalarına da sadeliği yansıtması kaçınılmaz olmaktadır.   Kısacası bu şekilden oluşan tarzlar biraz daha gösterişten uzak olmasından dolayı  sizlerin istediğiniz  beşik modeli olacaktır. Ayrıca çekmecesinin büyük olmasından dolayı kullanımı da çok kullanışlı hale gelmiştir. 
Bir çok renklerin kullanılmasından dolayı biraz daha rengarenk bir beşik olması sağlanmıştır. Nedeni ise kirli beyaz ile yapılan beşikte yan kısımlarına renk verebilmek amacı ile kalın şekilde ve şerit halinde kırmızı renk kullaılmıştır. Çekmeceler ise büyükçe ve ikili olarak ilave edilmiştir. Ayrıca kırmızı şerit arasına beyaz renkten oluşan ve kıvrımlar şeklinde şekil verilmeye çalışılmıştır. Pembe işleme ise gayet hoş bir görünüm kazandırmıştır.  Çekmecelerine de renk verebilmek adına siyah üzerine beyaz çizgi deseni uygulanmaya çalışılmıştır. Bu sayede de renkli bir beşik olarak bebeklerinize sunulmuştur.
Modern hazırlanan bebek odalarının görünümlerine muhteşemlik kazandırmak adına bu tarzda ve farklılığı yansıtacak şekilde dizayn edilmiştir.  Çünkü araba şekli verilmiş ve beyaz renk kullanılmıştır. Bu sayede de dekoratif görünüm içerisinde kendini sergilemesi için yardımcı olunmuştur. En özel tasarım diyebileceğimiz özelliklere sahip olmasından dolayı  sizler de hem bebekleriniz için hem de özen ile hazırlandığınız bebek odaları için bu tarzdan oluşan beşik modelleri sayesinde ayrıcalıklı odalar hazırlayabilirsiniz. 

Şeker pembesi renk tonu kullanılması sonucu genellikle kız bebeklerine özel hazırlanmıştır diyebiliriz.  Sebebi ise pembe rengin kız bebeklere özgü olduğunu düşünürseniz bu beşik modeli kız bebeğinize tam anlamı ile uyum sağlayacaktır.  Ayrıca bu modelin özelliği beşik olmasından dolayı istediğiniz zaman bebeğinizi sarsmadan bebeğinizi rahatlamak için hafifçe beşiği kullanabileceksiniz. Yani annelerin en çok yapmış olduğu şey bebeklerini uyutmak adına sallama dediğimiz imkanın bu beşikte bulacaksınız. Ayrıca aksesuarını ise kendi zevkinize uygun şekilde seçebilir ve dizayn edebilirsiniz.

Bu beşiğin özelliği sizlerin de göreceği gibi ferforjeden yapılmasından olmaktadır. Çünkü ferforje olmasından dolayı hem kaliteli olma şansını sizlere sunabileceği gibi istenilen şekilde süsleme imkanını da yakalayacaksınız.  Siyah demir işlenmesi sonucunda rahtlıkla şekil verilerek daha muhteşem görünmesine vesile olmuştur. Kenar kısımları ise demir çubuklarından oluşmaktadır. Böylece beşiğin üzerine hazır elde edebileceğiniz beşik takımlarından kullanabilir veya kendinizin hazırlamış olduğu el işleri ile gösterişi sunabilirsiniz.  

Her beşiğin belirli özellikleri olmasından dolayı hem anneler rahat kullanım elde edecek hem de bebekleri en iyi şekilde ve huzurlu olarak uyku saatlerini geçirebileceklerdir. Bu beşikler de hem çekmeceler kullanılmış hem de bir kenarının istenilen şekilde dizayn edilmesi sayesinde annelerin bebeklerinin ihtiyaçlarını karşılayacakları zaman kolaylık sağlayacaktır.  Bir çok renklerden farklı olarak seçilmesi renk seçimlerini sizlere sunmuş olacaktır.  İster beyaz renklerden ister krem tonlarından tercih edebileceksiniz. 
Bu modlein hem biraz daha küçük olması hem de şık olması herkesin beğenisini kazandığı gibi tercihlerde de yer almasına sebep olacaktır.  Ayrıca alt kısmına ilave edilen tekerlekler sayesinde de  beşiği dilediğiniz her yer de kullanma imkanını bulacaksınız. Ayrıca bebek püseti görünümü verilmesinden dolayı daha rahat bir imkan ağlayacaktır. Kenarına ise katlar verilmesi sonucunda bebeklerinize ait olan bebek malzemelerini yerleştirebilir ve gerektikçe kolaylıkla temin edebileceksiniz. 
Bir çok alternatifler düşünülerek bu beşik modeli yapılmıştır. Mesela en hoş yönü kenarlarına tülden kaplama yapılmıştır. İşte bu tüller sayesinde hem bebeğinizi rahatsızlık hissi vermeden görebilecek hem de onları zararlı ortamlardan koruyacaktır.  Alt kısmına ise hem tekerlek ilave edilmiş hem de istediğiniz taktirde sabit hale getirerek bu şekilde kullanabileceksiniz. Üzerine ise bebek beşiklerinde sıkça gördüğümüz bebek aksesuarları yerleştirilmiş ve böylece kusursuzluğu yakalamayı başarmıştır.  
Model açısından sade görünüm kazandırılarak  yapılmıştır. Ama üzerine ilave edilen pembe kumaşı en iyi şekilde gösterişi sağlaması adına kullanmışlardır. Tekerlekli ve üzeri komple pembe kumaş ile kaplanmıştır.  İki kenarına ise beyaz çiçekten oluşan aksesuar ilave edilmiştir. Alt bölmesi ise çekmece yerine geçebilecek şekilde kat verilerek sonlandırılmıştır.  Bu sayede de gerekli bütün malzemeleri ilave edebilecek ve gerektiği an hazır olarak kullanma imkanını bulacaksınız. Ayrıca pembe kumaştan oluşan aksesuarı ise fırfırlar ile zenginleştirilerek  gösterişli olmasına olanak sağlamıştır. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski