Merinos Halı Modelleri

Her mevsim evlerimiz de sıkça kullanmak ta olduğumuz halıların bazı özelliklerde bulunmasını arzu ederiz. Mesela renkleri olsun kalite açısından olsun bir mükemmellik ve bir o kadar da gözlere harika bir görünüm sergilemesini isteriz. Bu sebeple de ilk olarak kaliteye ve hazırlanan halı modellerinin dekorasyona katkıda bulunmasını amaçlarız. İşte bu özellikler gibi bir çok nitelikleri de  sunabilecek kapasitede olan ve evlere muhteşem görünümler kazandıracak özellikler de bulunan merinos halı modellerini her sezon kullanma ve evlerinize mükemmellik kazandıracak şekilde hazırlanmaktadır. Çünkü zaten dünyaca kendini en iyi şekilde kanıtlamış olması en büyük alternatif olarak göreceğiniz için sizlerin de güvenini kazanacak ve zevklerinize hitap ettiğini görünce anlayacaksınız. Nedeni ise uygulanan desenlerin sezona uyum sağlaması olduğu gibi kullanılan renklerin de asla gerçek rengini kaybetmeden uzun yıllar muhafaza etmesi sonucunda ilk gün ki sergilediği eşsiz güzelliğini göstermeye devam edecektir. Mesela baharlık veya yazlık merinos halıları mevsim itibari ile çiçeklerden oluşan desenlere ağırlık verilerek tamamlanmaktadır.  Bu çeşit tarzlardan seçilirse evleriniz de veya kullanılan mekanlar da adeta çiçekler açmış olacak ve baharın güzelliğini görme imkanını bulabileceksiniz.  Kışa özel tasarlanan halılar da ise renkler biraz daha koyu tonlara yerini bırakarak bu kış sezonuna ahengi yakalaması amaçlanmıştır. Ayrıca asla kir veya leke izi bırakmadan kolay bir şekilde temizleme ve halının özeliğini kaybetmeden her zaman ki güzelliğine kavuştura bileceksiniz.  Çünkü eğer bebekleriniz veya küçük yaş ta çocuklarınız var ise  bu gibi küçük sorunlar ile karılaşabilecek ve halıların temizliği o derece zorlaşacaktır.  Ayrıca şimdi son zamanlar da tasarlanmış olan halı modellerinin hem antibakteriyel hem de üç boyutlu olarak hazırlanması bu yönde seçimlerin olmasına imkan sunmaktadır.  Bu sebeple de halı tercihlerine çok dikkat edilmeli ve her zaman sizlere en iyi derecede hizmet sunabilecek özellikler de olması gerekmektedir. Modern modeller son dönemlerin en favori halı modellerini oluşturmaktadır. Ama bazen sadeliği bizler gibi gözlerimiz de aradığından olsa gerek bu şekilde hazırlanan halıları da unutmadan tasarlanmıştır. Kenar kısımları ise saçaklar ile güzelleştirilenler  gibi saçak ilave edilmeden sonlandırılan biçimde de karşınıza çıkacaktır.  Kısacası her bütçeye uyum sağlayacağı gibi evlerinize ve size hitap edecek en mükemmel halı merinos halı modelleri olmaya devam edecektir.
Bu merinos halı üzerine desenlenmiş olan tarz da adeta baharın kendine has güzelliğini görebilmeniz için ağaç dallarından ve  renkli çiçekler ile desen yapılmasına özen gösterilmiştir.  Ayrıca halının kendi rengi olan krem rengin üzerine desen uygulanması sonucunda ise gözlere daha çok hitap etmesine olanak sağlanmıştır. Son tasarımlar içerisinde yer almasından dolayı da en gözde halı olarak tercih etme şansını elde edebileceksiniz.  Özellikle bahar halısı olarak rahatlıkla seçebilirsiniz. 
Kabartma halı çeşitlerinden olan ve yapılan deseni ile de ağır bir görünüm kazandırılan bir model olarak göreceksiniz.  Çünkü halı siyah renk olarak seçilerek üzerine büyükçe ve beyaz renkten oluşan çiçek deseni uygulanmaya çalışılmıştır.  Bu sayede de salonlar da veya dilediğiniz mekanlar da  farlılığı yaratmanıza yardımcı olacak şekilde tercihler de bulanabileceksiniz. Çiçeklerin yapıldığı gibi yapraklarında beyaz olması daha muhteşem görünmesine imkan tanımıştır. 
Şıklığını ve güzelliğini hem reninden alan hem de uygulanan kabartma deseninden oluşan bir tarz ile karşılaşacaksınız. Çünkü bu şekilde hazırlanması sonucunda da dekoratif olma özelliği taşıması sonucunda yapılan dekorasyonlara da bir nebze yardımcı olacağını da unutmamanız gerekir.  Mesela açık tonlarda düşünülen ve salonlara uygulanan her dekorasyona uyum sağlayacaktır. Çünkü halı da zaten açık tondan tasarlanmıştır. 
Sadece deseni gördüğünüz üzere çizgilerden oluşmaktadır. Bu çizgilerin oluşması amacı ile de bir çok renklerden faydalanılmıştır.  Ayrıca halının üzerine de kabartma yapılması amacı ile kahve tonları seçilmiş ve farklı desen uygulanmaya çalışılmıştır. Kısacası bu merinos halısında farklı bir desen ve model olarak karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.  Her renge ve salonlar da yer alan mobilyalara yum sağlaması da en büyük avantaj olarak seçmenize imkan verecektir. 
Son zamanlar da hazırlanan halı modelleri artık kabartmalı şekilde dizayn edilmeye çalışılmaktadır.  Çünkü bu şekilde oluşan tarzlar gözlere ve zevklere hitap etmeyi başardığı gibi evlere de ahengi sunması tercihlerin bu modellerden olmasına ağırlık vermesine sebep olmuştur.  Bu halıda da bahar temasının kullanılması daha özel olmasına neden olmaktadır. Açık ton üzerine yapılan ve bahar dalları , ağacı ve kırmızı çiçekleri ile bütünlük içinde gösterilmeye çalışılmıştır. 
Nerede kullanılırsa kullanılsın güllerden oluşan desenler her zaman beğenileri kazanmakta ve bu nedenle de seçimlere yer verilmesine fırsat sunmaktadır.  Bu merinos halısında da büyük gül deseni uygulanması düşünülerek kırmızı ve siyah güllerden oluşan hoş bir desen verilmeye çalışılmıştır. Yapraklarının ise gri renkten yapılması sebebi ile de renkler arasında uyumu sağlaması mümkün hale gelmiştir.  Zaten bu gibi stiller halı modellerinde yeniliklere ve değişikliği yakalamasına imkan veren unsurları oluşturmaktadır. 
Krem üzerine sütlü kahve tonları ile karma desen yapılmıştır. Ayrıca kullanılan renklerin parlak olması da dikkat çekmesine ve ilgileri üzerine yoğunlaştırmasına neden olmuştur.  Büyük şekilde yapraklar yapılmış ve beraberin de ise küçük olarak çiçek şekilleri verilerek daha bir harika desen olmasına yardımcı olunmuştur. Özellikle modern ve dekoratif görünüm kazandırmak isteyenlerin aradığı niteliklerde bulunmasından dolayı sizlerin tarzına ve salonlarınıza hitap edeceğinden hiç bir şekilde şüpheniz olmasın. 
Beyaz ve kırmızı renkten desen yapılmak istenmesinden dolayı bu uygulanacak desenin daha gözlere net olarak hitap etmesi amacı ile halı rengi siyah seçilmiştir. Sizlerin de takdir edeceği gibi renkler doğru seçim olmakla beraber muhteşem bir halı modeli yaratılmaya çalışılmıştır. Kıvrımlardan oluşan ve adeta dallar ve yaprak deseni verilmeye çalışılması sonucunda istenilen model rahatlıkla hazırlanmıştır.  Koyu renkler olmasından dolayı da her zaman evlerinize ağır görünümler kazandıracaktır. 
Farklı şekiller verilerek tamamlanması sebebi ile sizlere de ayrıcalıklı bir merinos halı modeli şeklinde sunulmasına neden olmuştur. Çünkü krem renk ile şekil verilmesi ve kabartılması zaten şık olmasına imkan sunacağı gibi köşeli yapılan kare şekli ile de değişik renklerden oluşması sonucunda zengin görünüm kazandırılmıştır.  Seçmiş olduğunuz mobilyalarınız olsun aksesuarlarınız olsun bu halı modeli ile daha estetik bir güzellik kazanacağı gibi olağanüstü salonlar ile sizleri buluşturacaktır. 
Başka bir kahve tonları ile hazırlanan bir model olarak göreceksiniz. Nedeni ise kahve tonları ile birlikte sütlü kahve tonlarına da yer verilmesi  sayesinde mükemmellik kazanması , sizlerin salonlarına da muhteşemliği getirecektir. Desen olarak ise büyük şekilde  yuvarlak yapılmış ve bu yuvarlak şeklin üzerine farklı renk tonları ile çizgi desen uygulanmıştır.  Ayrıca kabartma halı olması da hem trendi evlerinize sunmanıza vesile olacak hem de en gözde halılardan olan bu merinos halı modeli ile farklılığı yaratabileceksiniz.  

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski