El Örgüsü Banyo Lif Modelleri

Doğanın eline dönüşümüz çok çabuk oluyor. Doğal ipliklerden hazırlanan el emeği göz nuru lifler bunun en basit kanıtı gibi. Oldukça keyifli bir örgü döneminin ardından kullandığımız lifler banyoda ölü hücrelerin atılması için gerekli olan ana malzemelerden. Sabun ya da duş jelleri ile kullanılan lifleri hafif ıslatarak kullanmanız önerilir. Teknolojinin ilerlemesi ile değişik lifler çıksa ve kullanılsa da dönüş yine annane liflerinedir. Değişik örgü modelleri ile lif kullanımı oldukça basittir. Öncelikle hafif ıslatılmalı ve yumuşayan deriye kullanılmalıdır. Deriniz hassas ise kullanmadan önce sabun ya da duş jeli de kullanmanızı tavsiye ederiz. İstediğiniz iplikle istediğiniz renklerde örebilir, el örgüsü bayan lif modelleri elde edebilirsiniz. Değişik şekillerde örülen bu modelleri sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.
Gelelim el örgüsü bayan lif modellerine. Altı parça baklava dilimini andıran bu beyaz model yanlardaki zincir modelleri ile hareketlendirilmiş. Oldukça da başarılı olduğunu düşündüğüm modellerden. Aslında sınırsız denebilecek kadar fazla seçenek ile karşılaşabilirsiniz.
İki ya da daha fazla renk seçeneğinizde olabilir. Tıpkı bu model gibi. Örneğin üç renk seçeneği ile gözlerimizi şenlendiren bu model de sarı yeşil ve beyaz kullanılmıştır. Yine bir öndeki model tarzında olup farklı bir renge sahiptir. Ortasında bulunan çiçeği de istediğiniz renkte hazırlayabilirsiniz.
Özellikle bayanların çok sevdiği renklerden olan kalpli modelde tercih edilen renk sayısı ikidir. Pembenin klasik tonlarından olması dikkatimizi çekmiştir. Bu nedenle kalp ve pembe kadınların vazgeçemediklerindendir. Kırmızı ipliklerde örülmesi de bu modele değişik hava katabilir.
Ele geçirebileceğiniz bol incili süslü püslü bir lif modeli. Örgü emek ister ve emeğin karşılığı da böyle olunca değmeyin keyfimize. Bu seçenekte altın sarısı yaldız havasında kullanılmış. Üzer de hem ipliklerde örgülerle hem de incilerle süslenince kişisel kullanım için uygun hale gelmiş. Bu da benim beğenimi kazandı.
Tekrar pembeli bir lif modeli. Kelebek figürünü anımsattı bana. Size neyi anımsattı hanımlar. Özellikle minik oluşu çocuklar için uygun olur diye düşündüm. Bu nedenle de Satır arasına bu modelinde hediyelik olabileceğini eklemek istiyorum. Torunlara harika hediye olabilir. Sağlıklı ipliklerden rengarenk örülebilir.
Onlarca çiçek örülünce tarlaya düşmüş hissi veren bu lif oldukça başarılı. Lila tonunun bu denli güzel olması aklıma yine çocuklar için olabilecek renklerden olduğunu getirdi. Zaten özellikle kız çocukları bu deseni beğenmez mi, hem rengine bayılacaklar hem desenine. Hanımlar örgü zamanı.
Dantel mi banyo lifi mi belli değil. Dantel zarafeti ile aralardaki dolgular örülmüş. Değişik hava veren ise dışa doğru yapılan tel çekme şeklinde olan örgü modeli olmuş. Şeker pembesi rengi ile benim yine dikkatimi çekti. Beğendiğim noktalardan oldu. Düz kare şekli ise modelin  değil örgünün ortaya çıkmasını sağlamış.
Elimizin tutabileceği büyüklükte olan örgüler sevimli halleri ile karşımıza çıktı bugün. Çiçek desenlerinin bu modellerde çok kullanıldığını belirtebilirim. İkili renk kullanımı modeli desteklemiş gördüğünüz gibi. Bu el örgüsü bayan lif modellerine sizlerde katkıda bulunabilir istediğiniz modeli bir kenarına ekleyebilirsiniz.
Testi şeklinin el örgüsüne çevrilmiş hali. Yeşil pembe ve beyazın bu modeldeki harika uyumu. Eğer farklı bir şekilde uyarlamak isterseniz işte size yeni bir model. Kare ve kolay örülebilir türden. Sadece farklı iplik renkleri ile değişik şekiller elde edebilirsiniz.
İşte bu sonuncu model en değişik el örgüsü lif modellerinden. Oldukça da başarılı. Smokin tarzında ve değişik bir surat şeklinde olmuş. Yakası ve papyonu ile en sevdiğiniz lifiniz bu olacak. Sarı bu tonu ile gönlümüzü kazandı. Bebek sarısı bebek lifi olması için çok uygun olmuş. Haydi hanımlar lif modellerini hazırlayalım.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski