Renkli Taşlı Bayan Yüzük Modelleri

En değişik tasarım anlayışı genellikle takılarda olur. Hep farklı modeller almayı ve takmayı düşünen hanımlar en çok renkli taşlı bayan yüzük modellerini seçerler ki bu konuda da haklıdırlar. Hemen hemen her zaman kendimizi en iyi hissetmemizi sağlayan renkli taşların enerjisi bir başkadır. Parmaklarımızın ışıldamasını seyretmek bir kenara hissetmemiz bile bizim için yeterli olabilir. Yeni takı modelleri içinde hangisini seçeceğimize karar vermek zor. Bu nedenle en yeni ve renkli tasarımları sizler için hazırladık. Parmaklarınızdaki ışıltı içinizdeki ile birleşince kendinizi iyi hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Dilerseniz yüzük modellerine benzeyen kolye ya da bileklik gibi seçenekler ile dilediğiniz kombini gerçekleştirebilirsiniz.
Özel bir gece için düşünülüyorsa genellikle zümrüt tercih ediliyor. Yeşilin verdiği renk ve taşın doğal, doğal olduğu kadarda zengin durması değerinin bir kat daha artmasına sebep oluyor. Bakalım bu yazımızda hangi modeller olacak ve hangi seçenekler çıkacak karşımıza.
İlk olarak üç taş modelinden bahsedelim diyorum. Oldukça ihtişamlı duran bu modelin ortası pırlanta. Ne kadar zarif bir duruşu var değil mi. Bu nedenle almaya değer buluyorum. Eğer maddi açıdan da uygunsa kaçırmayın derim hanımlar. Üç renkten oluşması ise büyük bir avantaj sahibi yapıyor sizleri. Hem ihtişamı ile hem de renkleri ile etkisi altına alıyor hemen.
İki taşlı olan bir diğer model ise sarı renkli ve birbiri ardına gelen bir seçenek sunuyor sizlere. Sarmal gelen bu yüzük modelinin çevresi pırlanta ile kaplanmış. Asıl ışıltısını veren de bu model de bu oluyor sanırım. Sarı rengin verdiği samimi tavırlar hem günlük kullanımlara olanak sunuyor hem de şık davetlere layık olduğunu ispatlıyor. Yüzük halkasının çevresi de yine pırlantadan nasibini almış sanırım.
Minik kediciğin stilize edilmiş hali olan bu renkli yüzük için söyleyebileceğim tek kelime ile çok sevimli olduğudur. Bu kadar sevimli olanca benim parmağımda yer alması da an meselesi diyorum. Ünlü bir markanın kediciğine çok benzettiğim bu yüzük tasarımında renkli taş yok fakat renkli tasarım yüzük var. Pembe altın da denilen bu modelde kibar bir duruş var değil mi?
Osmanlı desenlerine sahip modelin özelliği büyük ve gösterişli olmasıdır. Taşlar ön plandadır. Eğer taş yoksa mine ile şekillendirilmiş ve renklendirilmiştir. Çok şık olmak isteyenlerin ilk adreslerinden biridir diyebilirim. Kuyumcuların özellikle bir dönem çok fazla sattıkları yüzüklerin başında yer alıyor.
Kalpli koyu yeşil renkli taşlı yüzük modelleri için diyebileceğim harika göründüğü. Kesinlikle kullandığım zaman kendimi iyi hissedeceğim. Büyük olması benim için daha güzel. Küçük ve ince parmaklarım da harika durabilir. Opak renkli diğer model ise silindiri andıran modeli ile 2014 yüzük trendleri içinde olacak gibi. Klasik pembe taşlı olandan bahsedeceğim ama o kadar zarif ki başka özelliği çarpmıyor gözüme. Günlük kullanımda bile uygun.
Taşların yatay veya yuvarlak gelmesi ve sıralı dizilmesi en çok aranılan modeller listesinde olmasını sağlamıştır. Yakut olan yuvarlak kesimli olan taşlar bir çok hanımın istediği türden olup parmaklarda boy boy ışıldamaktadır. Beyaz ve kırmızının yakut ve pırlantanın büyüsüne kaptırmak isterseniz bu seçim sizin için ideal diyebilirim.
Yine zümrüt yine zariflik diyebilirim. Bu sefer daha küçük kullanılan zümrüt her zamanki zarfiliğini korumuş ve değişik modellemesi ile karşımıza gelivermiş. Yüzük zevklere göre değişir. Kalın modelleri beğenenler olduğu kadar beğenmeyenlerde vardır. Genellikle her kadının parmağına uygun ölçülerde bulunabilen bir modeldir.
Opak değerli taşların renksiz saf pırlanta ile dansını inceleyebiliriz bu tasarım harikasında. Baharın dallarını parmaklarında taşımak isteyenlere özel. Siyah ve beyaz her zaman ki gibi uyumlu ve zıt. Bu iki kelimeyi aynı cümlenin içinde barındırmamızı sağlayan siyahın asaleti ve beyazın saflığıdır.  Çiçek görselliği ya da bu hissiyatı veren asil taşlar burada başarılı bir şekilde yer almış.
Eskitilmiş, görselliği renkli taşlı bayan yüzük modelleri ile zenginleştirilmiştir. Yakut, pırlanta ve zümrüt kullanılmış ve harmanlanmış renkleri en gözde davetlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu tasarım bu yüzüğün aile yadigarı yüzük modeli olmasına bile sebebiyet vermektedir. En güzel günlerinizde parmağınızı süsleyecektir.  Zevkle kullanılacaktır. Yuvarlak hatlı olması şeklini yumuşatmaktadır.
Pembe renkli bir yüzük sarı renkli taş ile tasarlanmış. Bu birleşme sonucunda da en güzel sonuç ortaya çıkmıştır. Sevimli halleri dışında güneş kadar parlamasını sağlayan sarı renkli taşının yanı sıra kenarlarını çerçeveleyen pırlanta taşlarıdır. Halkanın etrafında olan pırlanta modelleri ise klasik tarzda kesilmiş ve konumlandırılmıştır. Zarifliğin bir adım ötesine geçen bir model olmuştur.
Yukarıda bahsettiğim modelin başka çeşitlerinden ya da başka renkli taşlı bayan yüzük modellerinden var mı diyenlere cevabımız sizlerin de gördüğü üzere evet olacaktır. Gençlerin zevkle kullanacakları tasarım modelleri arasında olan bu yüzükler  seçim yapanları mutlu edecektir. Emin olabileceğimiz nokta budur. Tek yapmamız gereken hangi renge karar vereceğimizdir.
Kalpli tasarımlardan vazgeçemeyenlere özel tavsiyemdir. Kalpli yüzük modeli incelendiğinde bana göre en güzel seçenekler arasında kalacaktır. Hem renkleri dolayısıyla hem de modelinin kibarlığı ile hanımlar bunu emin olun çok beğenecektir. Klasikleşmiş olmasına rağmen kadınlar kalpli alyanslardan vazgeçemezler.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski