Kız Çocuk Yelek Modelleri

Her mevsim de sıkça kullandığımız yelekleri kız çocuklarımızdan da  esirgemediğimiz için ister yaz aylarında olsun ister kış aylarında olsun üzerinden eksik etmemeye çalışırız. Bu yüzden her sezona uygun modeller işleyen anneler  renkli iplikler ile harikalar yaratmaktadırlar. Bu yelekleri örecekleri zaman bazen tığ kullanarak bazende örgü şişleri tercih etmektedirler. Tığ ile yapılanlar ise genellikle yaz aylarına özgü yelekler de daha çok kullanılmaktadır. Çünkü tığ ile işlendiği zaman ilmikler biraz daha büyük ve geniş şekillerde yapıldığından dolayı  örgülerde ki motiflerinde kendini göstermesi için seçilmektedir. Mesela sizler de kızınıza yelek işlediğiniz zaman yapacağınız hoş değişiklikler sayesinde modelin daha mükemmel ve bir  o kadar da kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Mesela örnek verecek olursak işlenen yelek üzerine renkli kurdeleler ile şekiller verebilir ve hatta ayrı olarak işleyeceğiniz tığ yardımı sayesinde şık motifler yapabilir ve yeleğin üzerine yerleştirebilirsiniz. Göreceksiniz ki o zaman yelek muhteşem bir görünüme sahip olacaktır. Ayırca bunların yanı sıra boncukları ,  taşları ve hatta pulları da unutmamak gerekir.   Düğmelere desenli düğmeler kullanırsanız mükemmelliği yakalamış olursunuz. Yelek modasına uymak ister misiniz minik kızlarınız ile beraber. Zamanı da geliyor hani. Oldukça modern yelekler için hazırsanız yapmanız gereken resimlerimizi incelemeye devam etmek. Birbirinden güzel modeller yünler ile örülünce sanki daha da şık oluyor. Kızlarınızın üzerinde daha da şıklaşıyor. Renklerine karar verebilir moda renklerden çeşitli örgüler yapabilirsiniz. İnce ya da kalın şişler ile örülebilir modeller var burada. Üstelik ek aksesuarlar ile oldukça da güzel modeller elde edebilirsiniz. Kurdeleler, çıtçıtlı ya da cırtcırtlı aksesuarlar ile farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Farklı düğmeler ile farklı çeşitlerde elde etmeniz mümkün. Renkli olanlarını da kullanabilirsiniz. Yuvarlak veya kalpli olanları da alabilir yeleklere dikebilirsiniz. Kızlarınız hem üşümeler hem de modern görünümlere kavuşurlar. Çeşitli ceket modelleri de hazırlayabilirsiniz. Kollu modeller ile oldukça başarılı tasarımlarda elde edebilirsiniz.
Kızların rengi sayılan canlı pembe renk ile işlenmiştir. Tığ ile yapılması sayesinde de yeleğin üzeri kare yakalı ve çiçek motiflerinin birleşmesi sonucu oluşmuştur. Robadan itibaren ise genişletilerek geniş kesin uygulanmış ve hoş bir model ile tamamlanmıştır. Yaz aylarında rahat bir şekilde kullanabileceğiniz gibi arzu eden olursa kış aylarında ve hatta baharda da kızları için tercih edebilirler. Koyu pembe renklerde olan yelekler oldukça hoş görünüyor. Kız Çocuk Yelek Modelleri arasından bakalım hangisini seçeceksiniz. Hediyelik eşyalar arasında da olabilir. İçinde emeğinizde olacağından çok daha değerli olabilir. Önce modelinizi seçin sonra yünlerinizi alın( bunlarda bebekler için özel yünlerden olmalı) daha sonra örmeye başlayın. Ne kadar çabuk örerseniz o kadar iyi olur. Kış aylarının soğukları geçmeden üzerinde görebilirsiniz. Haydi hanımlar iş başa düşüyor.
Şeker pembesi renginde ve simli iplikler ile örülen harika bir yelek sizlerin kızlarınızı bekliyor. Düğme seçimini boncuk yuvarlak boncuk ile tercih edilmiş ve çift düğmeli şekilde tamamlanmıştır. Düşük kollu ve kenarlarının üst üste gelecek şekilde dizayn edilmesi özellikle kız bebekler için kaçırılmaz bir model haline gelmasini sağlamıştır. Şirin mi Şirin açık pembe tonlarda olan ve inciler ile süslenen bu model kızlarımıza oldukça yakışacak gibi. Andan gelen yaka kısmı ise delikli modellerden oluşmuş. Dört adet beyaz inci bulunuyor. Düğme olması için koyulmuş. Kolları kısa olan bu yelek harika tasarımı ile sizin de beğeninizi kazanacaktır.
Bir çok canlı renklerin seçilmesi nedeni ile rengarenk bir görünüm kazanmıştır. Gül kurusu renginin ağırlıkta olduğu ve farklı renkler ile zigzag şekli verilen gösterişli bir model denilebilir. Kolları düşük kol ve hem kollarının hem de etek uçlarının fırfırlar ile süslenmesi şıklığı yakalamasını sağlamıştır. Beyaz boncuk düğmeler de doğru bir seçim olarak yeleğin eksiksiz tamamlanmasına olanak sağlamıştır. Etekleri fırfırlı çok güzel görünen bu yelek Kız Çocuk Yelek Modelleri arasında benimde aklımda kaldı gibi. Birçok renk ile giyilebildiğinden özellikle seçmek istedim. Üç renkli yandan gelen çizgilerden oluşmuş ve yine inci düğmeler kullanılmış. Etek kısımlarında olduğu gibi kol kısımlarında da fırfırlı bir kısım var. Buda modelin ne kadar şirin olduğunu gösteriyor.
Kırmızı renk tek renk seçimi olmuş ve farklılık yaratmak amacı ile omuz ve yeleğin bitiminde değişik motiflerden oluşan model ilave edilmiştir. Bu yelek modeli boyundan başlanılarak ve roba kısmından genişletilerek işlenmektedir. Ayrıca omuz kısımları fırfırlar şeklinde yapılmış ve düz örgü kullanılmıştır.  Uğur böcekli düğmeler de ayrı bir hoşluk kazandırmıştır. Patikler ile takım olan bu örnekte dikkatimizi çeken uğur böcekli olmasıdır. Desenlerinin için de değil de düğmelerinde var uğur böcekleri. Böyle sevimli modeller elde etmeniz için bu tasarımlarda aksesuar örnekleri seçebilirsiniz. Patikli Kız Çocuk Yelek Modelleri içinde en güzellerinden biri. Aradığınız patikli çeşitler ise kırmızılı örnek sizin için ideal.
Omuz kısımlarına gri renginde yaprak motifi işlenmiş ve roba kısmından itibaren de düz örgü işi uygulanmıştır. Yaka , kol ve etek uçları pembe renkler ile canlılık verilmeye çalışılmış ve böylece görünümü muhteşem bir şekilde olmasına imkan verilmiştir. Ayırca iki kelebek düğmeler ile tamamlanarak tam kız çocuklarına özgü model olması sağlanmıştır. Grinin bu kadar güzel olduğunu bilmezdim. O kadar güzel bir tonda pembe koymuşlar ki yanına grinin sönük tonunu bile etkilemiş. Kelebek düğmelerden bahsetmeden edemeyeceğim. Şirinlik abidesi kelebek düğmeler için üç adet almanız yeterli. Etek kısımları, kol kısımları ve yaka kısımları pembe iplikle örülmüş. Patikli modeller ise zaten takım oluşturuyor ve ne çok ilgi çekenler arasında bulunuyor. Aradığınız patikli bir yelek modeli ise işte budur.
En şık kız çocuk yelek modellerinden olan bu yelek kullanılan renklerin ve modeli sayesinde görkemli olmayı başarmıştır. Bu model uzun yıllardır çok tercih edilmesi dolayısı ile bu  sezonda da ilgi çekmeyi başarmıştıor. Yaka ve kolları pembe ve beyaz renkler ile fırfırlar yapılarak ilave edilmiştir. Lastik kısımına ise ince şeritler halinde yine bu renkler kullanılmıştır. Mor ve beyazın birlikteliği bu yelek de harika olmuş. Minik kız bebeklere çok uygun. Sevimli. Beli lastikli. Belinin üşümesini engeller. Yakalar fırfırlı dolayısıyla gayet hareketli. Çok sevimli değil mi? Kolları kocaman ve rahat giyilebilmesi için hazırlanmış.
Hazır resim baskıları yapılmıştır. Oyuk kol kesimleri şeklinde yapılan ve küçük iki cep ile tamamlanmıştır. Resimlerinde çiçekler  ve hayvan figürleri ile süslenmiş ve böylece ayrı bir hoşluk kazanması amaçlanmıştır. Yeleğin kenar kısımları ve cepleri renkli çizgiler uygulanarak canlılık verilmiştir. Düğmeleri de çiçek şeklinde yapılarak yeleğin üzerinde ki çiçek resimleri ile uyumu sağlanmıştır. Bu model de hazır modellerden. O kadar çok hazır ürünler var ki alıp hemen bebeğinize giydirebilirsiniz. Ama olmaz ben kendim örmek istiyorum hatıram olsun derseniz yapmanız gereken Kız Çocuk Yelek Modelleri içinden istediğinizi seçmek. Çiçekli olan bu seçenek de değerlendirilebilir. Arılı olan bu modeli kızlarınızda beğenecek.
Beyaz yelek üzerine kare şeklinde kırmızı ile şekil verilmiştir. Üst kısmına  saç örgüsü ile model verilerek ağır bir görünüm kazandırılmıştır. Düşük kollu ve düz örgü olması sayesinde işlenmesi de bir o kadar kolay olacaktır. Ayrıca düğme renkleri renk tonuna uygun olarak seçilmiştir. Sıfır yakalı ve robalı olması sonucunda rahatlığı kızınıza yansıtacaktır. Örgülü beyaz minik bir yelek istemez misiniz? Neden olmasın. Boncuklarla süsleyebilirsiniz. İsterseniz kurdele de geçirebilirsiniz, boncukların yerine. Beyazın üzerine kırmızı boncuklar harika olmuş. Yaka kısmı bedenini ve boynunu sarar vaziyette olduğundan üşütmeyen bebekler sizinde içinizin rahat etmesini sağlar.
Kurdeleler ile mükemmel şekilde süslenen ve gösterişi kendini kanıtlayan modeller arasında yer almaktadır.  Ayırca yelek renginin beyaz olarak seçilmesi ve aynı renkten büyük ponponlar eklenmesi çok zengin bir görünüm kazanmasına olanak sağlamıştır. Böylece ip bağcıklı olarak ve kurdelenin omuz kısmından yeleğin bitimine kadar şerit şeklinde ilave edilmesi uygun görülmüştür. Ponponlar ile yine beyaz bir yelek. Üzerindeki kurdeleleri değiştirerek her elbise ya da pantolon ile giydirebilirsiniz. Seçenekleriniz çok fazla bu konuda. İster ponponlu ister kurdeleli ister boncuklu yada düğmeli. Siz beğenin siz seçin. Biraz uzun örerseniz aslında belini de sarmasını sağlayabilirsiniz. Şimdiden heveslendim ben. Sarı kurdele mi taksam acaba. Yoksa ponponlarını farklı renklerde ki ipliklerden mi örsem.
Simli ve pembe renk ile yapılmıştır. Yaka kısmı ip bağcık ve bağcığın üzerine yerleştirilen çiçek motifi ile tamamlanarak hoşlık kazandırılmıştır. Düşük kol ve robadan genişleyen model olması da kız bebeklerin vazgeçilmez modellerinden olduğundan dolayı bu model yansıtılmak istenmiştir. Farklılık yaratmak için de kollara ve yelek bitimi kısmına ayrı motif şeklinde motifler eklenmiştir. Düğmeler ise beyaz olarak tercih edilerek yeleğin daha hoş olmasına yardımcı olmaktadır. Sonuncu takımımızda burada yer alıyor. Yeleklerin içindeki pembe renkli koleksiyonumuza bunu da ekleyebilirsiniz. Çiçekli olarak hazırlanmış. Bağcıkları ponponda olabilir. Bir üstteki model gibi. Düğmeler daha açık tonlarda olmuş. Çiçek şeklinde. Baklava dilimi şeklinde kol kısımları ve etek kısımları var. Bu da modele hareketlilik kazandırmış. Hanımlar seçelim bakalım bebeklere bu kış hangi modeller örülecek.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski