Kütahya Porselen Yemek Takımları Modelleri

Kütahya Porselen Yemek Takımları Modelleri evimizin en güzel zamanlarında yanımızda. Misafirlerimize en özel gülerde çıkarttığımız yemek takımlarını aslında evimizde kendimiz içinde kullanmamız gerekiyor. Oldukça güzel olan bu tasarımları günlük kullanmak çok zor geliyor aslında kıyamıyoruz onlara. Genellikle on iki kişilik olan tabaklar desenli ve ışıl ışıl oluyor. Sizlere en güzel olanlarından bahsedeceğim bugün. Yıllardır sofralarımıza konuk olan tabaklar en şık halleri ile Kütahya porselende birleşmiş. Zarifliğin ön saflarda olduğu takımlar soft renkler ile karşımıza çıkıyor. Genellikle grinin aslında biz buna gümüş rengi diyelim hakim olduğu bu tasarımlar için farklı görüşler olabilir. Altın renkli ya da gümüş renkli olanları evlerimizde dolaplarımızda yerini aldı bile. Kalitenin önemli olduğu sağlığında ön planda olduğu günümüzde güvenilir firmalar önemli.
Gördüğünüz gibi on iki parçalı olan bu modelde tuzluktan servis tabaklarına kadar her şey bulunmakta. En özel zamanlarınızı hatırladığınızda bu takımlar hemen sofraya gelir ve en özel sofralar ortaya çıkar. Bizlerde yemek yemeği seven bir millet olduğumuza göre gelsin en güzel desenler. Zariflik ön planda bu takımda. Işığın yansımasını gümüş desenlerin üzerinde görebilirsiniz.
Sadece yemek yemeği değil ikramı da çok severiz. Daha zengin gösteren altın rengi de bu sofrada bize yardımcı olur. Öyle şaşalı değil bu renk. Beyaz tabaklar düşünün ve kenarları altın renginde olsun. Zarifliğinde ötesinde. Ben böyle kibar modellerden hoşlanıyorum. Ya siz nasıl olanlardan hoşlanırsınız?
Kedinden desenli gibi fakat değil. Onun izlerini taşımasına rağmen grinin en gözde tonu burada yer almış. Desenler takların ağız kısımlarında. Yemeklerin hemen üst kısmında kalıyor ve rahatça görülebiliyor. Bu nedenle toz gri renk uçlarda koyu ortalara doğru açık tonlarda.
Gül desenlerinden ve gösterişten hoşlananlara özel. Benim tarzım değil. Ben daha az desene sahip olanlardan hoşlanıyorum.  Hardal tonu ve yeşil arası bir renk mevcut burada. Güller ise demet demet saçılmış tabaklara. Aslında yemeklerin önüne geçecek kadar güzel.
Koyu gr hatların tabağın kenar kısımlarını belirgin haline getirdiğin, düşünün. Aklınıza tam da bu yemek takımı gelecektir. Kütahya Porselen Yemek Takımları Modelleri arasında en fazla tercih edilenlerden olmaktadır. Sanırım bizler sade tonlardan da hoşlanıyoruz.
Çorba tenceresi oldukça farklı. Kare misali. Tabaklarda öyle. Suplalar da aynı şekilde. Renkleri soft neredeyse renksiz denebilecek kadar sade. Yokmuş gibi aynı zamanda varmış gibi. İşte bizi burada bizi bu modele çeken güç de burada olmalı. Tüm takım mevcut. Sosluğu bile var. Mükemmel ikramlarınız için.
Pembe ve yeşil minik çiçeklerin süslediği tasarımlar hayal ettiğimizde kafamızda bu desenler oluşuyorsa soframızda olması gereken on iki kişilik yemek takımı bu olmalı. Klasik desenlerden olmasa da günlük kullanılabilir. Büyüklüğü aynı. Yuvarlıkları klasik büyüklükte.
Gümüş yansıması. Minik minik uzun ince desenler. İp gibi sıraya geçmişler ama güzel de olmuşlar. Az ama öz sade takımlar arasına girmeyi başarmışlar. Gri rengin tonlarından bir kaçı hakim. Koyu tonlarda, açık tonlarda olan desenler yan yana gelmiş.  Çorba tenceresi çok büyük değil. Tabaklar kare ve uçları yuvarlak.
Altın sarısı desenler ağırlıkta. Düz ve çizgili olsa bile biraz yoğun geldi bana. Kalın çizgiler kesilmiş de konulmuş gibi tabağın kenarlarına. Aslında biraz da Osmanlı renklerine doğru yaklaşmış diyebilirim. yuvarlak çorba tenceresinin yanında suplasına kadar tüm ürünleri mevcut. Krem renkli masa örtüsü ile harika olacaktır.
Dantel desenleri gibi sıralanmış. İşlenmiş, altın işlemesi gibi olmuş. Kibar modellerden biri. Misafirlerinizin bayılacağı türden. Siyah peçeteler kullanılmış. Kristal peçeteliklerden yararlanılmış. Aslında altın rengine siyah da çok yakışır.
Mor desenli başka bir tasarım diyebilirim. Doğadaki bitkilerden ilham alınmış. Günlük kullanıma ağır kaçmaz.  Mor aksesuarlar ile detaylandırılabilir aslında. Mor ya da beyaz bir masa örtüsü ile süper olur. Tabaklar tam kare olmasa da hafif yuvarlak hali ile dikkat çekiyor.
Farklı Kütahya Porselen Yemek Takımları Modellerinden biri. Kare ve kırmızı siyah beyaz desenlerden. Minik ve değişik. Hoşuma gitti. Hem misafire kullanılabilir hem günlük kullanılabilir. Alttaki suplanın rengi de beni ayrı bir cezbetti. Alınası bir yemek takımı diyebilirim.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski