El Yapımı Bayan Kolye Modelleri

Bayanların vazgeçemedikleri takılarından olan kolyeler de mükemmelliği aradığınızda sizlerin zevkine hitap edecek olan hiç şüphesiz ki el yapımı bayan kolye modelleri olacaktır. Nedeni ise bu modellerin elde edilmesi için büyük oranda el emeği ve göz nuru dökülerek yapılmasıdır. Böylece daha kusursuz kolyeler hazırlanacağı gibi her bayanın ayrı ayrı zevklerine hitap edeceği kesinlik kazanmıştır. Bu kolyeler tasarlanırken genellikle boncuklar kullanılarak yapılmakta ve bazı modellerinde ise kurdeleler , renkli taşlar ve hatta değerli taşların güzelliğini en iyi şekilde başarılı olarak yansıtmışlardır. Zengin çeşitlerinin olması sayesinde  kıyafetleriniz ile tamamlayacağınız sizlere özel şıklığa kavuşmanız kaçınılmaz olacaktır.  Hamarat ve becerikli hanımlar tığlar ile de muhteşem modeller yaratmayı başararak  onların değerli kolyelere sahip olmalarına olanak vermişlerdir. İster spor ister gece kıyafetleriniz ile rahat  bir şekilde takacağınız el yapımı bayan kolye modelleri sizlerinde kusursuz görünmenize yardımcı olacaktır. Her yerde bulabileceğiniz bu modeller sizlerin üzerinizde daha ayrı bir güzelliğe kavuşacağından emin olabilirsiniz. 
Siyah ve parlak boncukları üç sıra halinde dizilerek elde edilmiştir. Ayırca küçük bahar çiçekleri de ilave edilerek kolyenin daha özel bir model olması düşünülmüştür. Bu modeli abiyeleriniz ile takabileceğiniz gibi başka kıyafetleriniz ile rahatlıkla kullanabileceksiniz.  Zaten çiçeklerin yerleştirilmesi sayesinde de kusursuz olarak sizlere sunulmayı başarmıştır.
Renkli olmasını sağlamak için pembe küçük boncuklar kullanılmıştır. Ayrıca bu küçük pembe boncuklar sayesinde de  çiçek görünümü kazanması sağlanmıştır. Beyaz büyük boncuklar aralara serpiştirerek adeta kolyeye deniz havası yansıtması amaçlanmıştır.  Ayırca gümüş kolye takmak istediğiniz zaman da bu kolyeyi tercih edebilirsiniz. Çünkü zinciri gümüş olarak seçmişler ve bu yüzden de bu tarzda da kullanmanıza olanak vermektedir.
Muhteşemliğini örgü ile işenerek yapılması sayesinde başarmışlardır. Nedeni ise renkli örgü iplikleri tığ ile örerek renkli çiçekler yapılmış ve kolyenin ön kısmına yerleştirmişlerdir. Ayırca kolyenin modeli renkli olması nedeni ile boncuk tercihlerini renkli boncuklar yönünden seçmişlerdir. Eğer sizler örmek ve yapmak istediğiniz zaman farklı renkler de çiçekler yaparak kendi zevkinize göre yapabilirsiniz.
Küçük ve büyük boncuklardan oluşmuştur. Her renk boncuk kullanıldığı gibi boncuk çeşitleri yönünden de oldukça zengin bir kolye modeli olmaktadır. Çünkü cam boncuk , boru boncuk ve küçük boncukların kullanılması sayesinde mükemmel kolye olmayı başararak bayanların beğeneceği tarzlar da elde edilmiştir. Ayırca iki dize şeklinde dizayn edilmiş ve böylece kusursuz olmayı başarmıştır.
Farklılık yaratmak için yapılan motiflerde yaprakları ve çiçekleri değişik örgü iplikleri ile yapmışlardır. Bu neden ile rengarenk ve adeta baharı üzerinize yansıtması sağlanmıştır. Artık hanımlar ara sırada olsa farklı tarzlarda kolyeler takınmak istediklerinden dolayı   onların bu imajlarını bu kolye modelleri ile yapabilirler. Sizlerinde beğeneceği tarzlar da olan bu modelleri denemeli ve değişimi fark etmelisiniz.
Turkuaz renkli boncukları ve gümüşü bir arada kullanarak birbirini kusursuz tamamlamalarını amaçlamışlardır. Zaten gümüşlerin modasını devam ettirmesi hanımların gümüşlere olan tutkularını sürdürmelerine neden olmuştur. Gösterişli olmasını sağlamak için ise iki sıra şeklinde tasarlamışlar ve böylece çok zengin bir görünüm elde etmeyi başarmışlardır.
Altın sarısı renginde yapılarak gözlere hitap etmeyi başaran mükemmel modellerden bir tanesi olarak sizlere sunulmuştur. Modelin kibar bir görünüm elde etmesini sağlamak için ise uzun boncukların bir araya gelerek yapmışlar ve böylece hiç bir şekilde zincir kullanmalarına gerek kalmadan sadece altın sarısı boncuklardan oluşmasına olanak sağlamışlardır. Mesela gece kıyafetleriniz ile takarsanız mükemmelliği de yakalamış olacaksınız.
Eşsiz güzelliğini lila renginde olan güllerden alan bu kolye herkesin beğenisini ve ilgisini kazandığı gibi sizlerin de gördüğü zaman zevkinize hitap ettiğini anlayacaksınız. Ayırca sadece lila renginde olan çiçeklerden başka eklenen limon sarısı gülleri de unutmamak gerekir. Ayrıca birleşmelerini sağlayan sarı halkalar ve yerleştirilen boncuklar sayesinde de mükemmelliğini korumuş sizlerin beğenisini üzerine çekmeyi başarmıştır.
Renkli küçük boncukların örülerek yapılması sonucu elde edilmiştir. Bu yüzden de çok emek verilerek yapılmış olması daha değerli olmasına neden olmuştur. Kolyenin ön kısmına ucuna yerleştirilen saçaklı parçası ile de mükemmel şekilde tamamlanmasını sağlamışlardır. Her zaman ve her yerde rahatlıkla takabileceğiniz modellerden biri olacak bu modeli  tercihleriniz arasında yer verebilirsiniz.
Harika bir şekilde renkli ve küçük boncukların yerleştirilmesi sonucu hazırlanmıştır. Bu boncukların birleşmesi sonucunda da muhteşem şekilde model verilmiş ve sizlerin boynunda eşsiz bir güzellik kazanması amaçlanmıştır.  Ayrıca set halinde yapılması nedeni ile küpe sorununu da ortadan kaldırarak kolye ve küpeyi takım şeklinde kullanabileceksiniz.
Krem renginde tercih edilen ve yaprak motiflerinin saçaklı şekilde dizayn edilmesi sayesinde  gösterişli bir kolye diyebiliriz. Aralarına ise küçük krem boncuklarının yerleştirilmesi sayesinde de  görsel açsından harika bir görünüm kazanması sağlanmıştır. Özellikle yaz aylarında  bu modeli tercih ettiğiniz zaman kendini gösteren bir model olarak boynunuzu süsleyecektir.
İncilerin güzelliğini sizlere taşıyacak olan bu kolye ağı görünümü sayesinde hanımların göz bebeği olacak nitelikleri taşımasına neden olmuştur. Ayırca kolyenin kıvrımlı tasarlanması sonucunda da modelin görkemini  kazanmasını sağlamıştır. Kolyenin arka kısmına ise aksesuar olarak zincir ilave edilmiştir. Ayrıcalıklı ve özel kolye takınmak sizlerin de hoşuna gidecek ve bu kolye ile dilediğiniz mükemmelliği yakalayacaksınız. 

2 Yorumlar

  1. Hepsi çok Güzel olmuş bir de açıklaması olsa çok iyi olur ellerinize sağlık gerçekten mükemmel

    YanıtlaSil
  2. Mavi renkli kolye muhteşem bu ne zerafet bu ne şıklık muhteşem bir şey olmuş hemen yapmak istiyorum ama boncuklarını bulmamız çok zor gerçekten bayıldım yapanın ellerine sağlık

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski